AKP Türkiye’yi savaşa sürüklüyor

TSK geçen hafta boyunca Suriye sınırına ağır silah yığınağı yaptı. Sınıra sevk edilen silahlar arasında, tanklar, uçaksavarlar, füzeler bulunuyor. Yığınak dün de Şanlıurfa ve Kilis’e gönderilen silahlarla sürdü. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, “Böylesi bir askeri yığınak, savaş pozisyonu demektir” diyor.

ŞANLIURFA’YA ALTI TANK

Bir süredir yoğunlaşan askeri yığınak Şanlıurfa ve Kilis’e ağır silahların gönderilmesiyle sürdü. Şanlıurfa’da  20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan Suriye sınırındaki ilçelere önceki gün başlayan tank ve zırhlı araç sevkiyatı devam etti. Sabah erken saatlerde TIR’lara yüklenen altı tank ve mühimmat, güvenlik önlemleri arasında Suriye sınırındaki Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerine sevk edildi. Polislerin kent çıkışına kadar eşlik ettiği tank ve zırhlı araçların Ceylanpınar ve Suruç’ta sınır bölgesinde konuşlandırılacağı bildirildi.

KİLİS’E TANK VE ZIRHLI TAŞIYICILAR

Gaziantep 5. Zırhlı Tugayı Komutanlığı’ndan yola çıkan, Kilis’e gelen tank ve zırhlı personel taşıyıcıları da Suriye sınırına yerleştirildi. Geniş güvenlik önlemleri altında dün Kilis’e getirilen, Devlet Hastanesi Kavşağı’nda tırlardan indirilen tank ve zırhlı personel taşıyıcıları Suriye sınırındaki kritik bölgelerde konuşlandırıldı. Araçlar özellikle merkeze bağlı Demirışık ve Akçabağlar köylerinin yakınlarındaki sınıra sıfır mesafede bulunan bölgelere yerleştirildi.

SAVAŞ POZİSYONU ANLAMINA GELİR

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye sınırına yaptığı büyük askeri yığınak hakkında gazetemize konuşan emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, “Gerginliğin arttığı bir dönemde TSK’nın böylesi bir askeri yığınağı savaş pozisyonu demektir” dedi. Karakuş, Suriye’deki çatışmaların başlamasının ardından TSK’nın sınırda güvenliği arttırdığını belirterek şunları söyledi: “Suriye’nin kuzeyine PKK yanlılarının konuşlanmasıyla Türkiye açısından tehdit daha da arttı. TSK’nın askeri yığınağını arttırmasının nedeni bu gelişmedir. TSK, askeri yığınağını güçlendirip savaş pozisyonu almaktadır.”

İHANET VE BEDEL!

Yurt’un Sesi bugün zırhlı birliklerin sınıra ilerleyişini, Türkiye’nin savaşa sürüklenişini yazdı:

Zırhlı birlikler ağır ağır Suriye sınırına doğru ilerliyor. Personel taşıyıcılar, tanklar, ağır silahlarla donatılmış araçlar günün ilk ışıklarıyla birlikte Güney sınırlarımıza doğru akıyor.

Hava ağır! Doğu Akdeniz’de ölüm sessizliği var. Yeryüzünün her karesinin sarsıldığı, dünyanın yıkılıp yeniden kurulduğu yıllarda; Jön-Türklerin, İttihatçı devrimci subayların İngiliz emperyalistlerini defalarca yenilgiye uğrattıkları topraklarda, yine kan akıyor.

Kadere bakın ki, yüzyıl sonra aynı tezgâh kuruluyor. Dün İngilizlerle işbirliği yapanlar bugün ABD’nin çıkarları için en yakınındakini boğazlıyor. Bu toprakların hainleri nasıl da çokmuş, insan şaşırıp kalıyor.

AKP Hükümeti, kendisini iktidara getiren ve orada tutan, böylece Türkiye’yi Geniş Ortadoğu’ya bir model olarak sunan efendilerine diyet ödüyor. Bu büyük ülkeyi göz göre göre haksız ve kirli bir savaşa sürüklüyor.

Türkiye’nin sınır köyleri, kasabaları ve kentleri uluslararası cihatçıların, katillerin, ABD ve Batılı ortakları tarafından desteklenen terör örgütlerinin kamplarına dönüşmüş durumda. Antakya sokaklarında El Kaide militanları cirit atıyor.

Her şey sürrealist bir film gibi…

Ortaçağ despotluğunun adı “demokrasi” oluyor. Esir aldıkları insanların kafalarını tekbir getirerek kesen Selefiler ise özgürlük savaşçısı!

AKP, modern Türkiye’yi var eden bütün değerlere ihanet ediyor.

Bedeli ağır olacak.

Yurt gazetesi

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: