İşte Gladyo tam yol faaliyette

O masalı 20 yıldır dinliyorduk. 1990 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra, Atlantik ülkelerinin Gladyo’yu tasfiye ettiği sürekli söylendi. İtalya’da çetelere karşı yürütülen soruşturmalar, Türkiye’de “Gladyo operasyonu” diye reklâm edildi. İtalya’dan gelen savcılar, “Hayır bizim yürüttüğümüz soruşturmalar Gladyo konusunda değildi.” deseler de, masal devam etti.

Peki bunlar ne?

Peki El Kaide neyin nesiydi?

Afganistan’da ve arkasından Irak’ta yapılan “örtülü operasyonlar” neydi?

Türkiye’de Tayyip Erdoğan – Abdullah Gül ikilisini hangi gizli el bir dizi tertip ve darbeyle iktidar koltuklarına oturttu?

Ergenekon-Balyoz operasyonlarını hangi örgüt sahneliyor?

En son: Bir yıldır Suriye’de yürütülen iç yıkıcılığı kim tertipliyor ve yürütüyor?

Bush ve Obama’nın Haçlı Seferi Gladyo Seferidir

Atlantik Gladyosu, 1990’dan sonra tasfiye edilmemiş, tam tersine en etkin dönemine girmiştir.

2001 yılında New York’ta İkiz Kuleler’in yıkılmasından sonra ABD Başkanı Bush‘un ilan ettiği Haçlı Seferi bir Gladyo seferidir ve bugün Suriye cephesinde devam ediyor.

Gladyo’nun 1990’dan sonra tasfiye edildiğini söyleyenler, ya Gladyo’nun ne olduğunu bilmiyorlar, ya da Gladyo’yu perdelemekle görevliler.

Atlantik ülkelerindeki yeraltı hükümeti

Gladyo, hep “derin devletin” terör faaliyetine indirgenmiştir. Bu, çok ciddi bir yanlıştır. Gladyo, Atlantik ülkelerindeki yeraltı hükümetleridir; önce olayı saptayalım.

Bu konuda en aydınlatıcı bilgiyi İtalya’nın eski Cumhurbaşkanı Cossiga vermiştir.

Cossiga, Gladyo’nun başı olduğunu ilan eden ender hükümet adamlarındandır. Bildiklerini İtalya’da anlattığı gibi, Nur Batur‘a da söyledi ve Sabah Gazetesi’nde yayımlandı. (Sabah, 17, 18, 19, Şubat 2009) Cossiga, kendisiyle birlikte Giscard d’Estaing, Margareth Thatcher, Helmut Kohl ve Helmut Schmidt‘in ABD’ye götürülerek eğitildiklerini ve arkasından İtalya, İngiltere, Fransa ve Almanya’da hükümetlerin başlarına getirdiklerini anlattı. Böylece Avrupa ülkelerinde “demokrasi” denen rejimin, aslında bir Gladyo yönetimi olduğunu bütün açık yürekliliğiyle hikâye etti.

Aynı merkezde yetiştirilmişler

Cossiga, Atlantik ülkelerindeki Gladyo’nun askerlerden oluştuğu görüşünün yaygın olduğunu da vurgular. Oysa Gladyo’nun çekirdeğinde seçilmiş yöneticilerin bulunduğunu belirtir.

Abdullah Gül‘ün ABD’de özel eğitimden geçirildiği kurumun, bir zamanlar Cossiga ve diğerlerini yetiştiren merkez olması herkesin dikkatini çekti ve o merkez internet sitesindeki bilgileri değiştirmek durumunda kaldı.

Suriye’deki terörü yönlendiren ve örgütleyenler

Bir yılı aşan bir süredir Suriye’nin altı üstü karıştırılıyor, bombalar patlıyor, kitlesel kırımlar tezgâhlanıyor. Bütün bu uygulamaların ABD merkezli tezgâh olduğu gizlenmiyor. “Suriye muhalifleri” diye takdim edilen terör çetelerini örgütleyen, besleyen, silahlandıran ve eylemleri yönlendiren başta gelen merkezin Türkiye yönetimi olduğunu sağır sultan bile öğrendi.

Bunlar, bütün dünyanın gözleri önünde cereyan ediyor. Türkiye yönetiminin Suriye’deki terör faaliyetinden sorumlu olduğunu herkes biliyor. TBMM üyeleri dışında!!!

Şam’daki terörün amacı Çankaya’dan açıklandı

Amaç da gizlenmiyor. Başta ABD, “Suriye’deki yönetimi değiştireceğiz” iddiasındadır. Suriye’nin önde gelen yöneticilerinin katledilmesi üzerine Abdullah Gül‘ün hemen Suriye’nin meşru yönetimini bir kez daha ve şiddetli vurgularla “gayrimeşru” ilan etmesi, Şam’daki terör eyleminin amacının resmi ağızlardan açıklanması oluyor.

Ortadoğu rejimlerini Gladyo değiştiriyor!

Ancak bu amaç, yeni dile getirilmiş değil. ABD’nin o zamanki Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 2001 sonunda Ortadoğu ülkelerinin rejim ve sınırlarını değiştireceklerini açıklamıştı.

Abdullah Gül de 1 Nisan 2002 günü ABD Dışişleri Bakanı Powell ile “2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma” yaptı. Abdullah Gül, bu anlaşmanın maddelerinin gizli olduğunu itiraf etmekle birlikte, aslında içeriğini bütün çıplaklığıyla ortaya koymuştu: “Ortadoğu’nun bütün rejimleri değişecek!”

Atlantik sisteminin patronu olan ABD emperyalizmi, 2001 sonunda Haçlı Seferi’ni ilan ediyor ve Büyük Ortadoğu Projesi’ni açıklıyor. Bu yasadışı programın uygulanması için Atlantik Gladyosunun çeşitli ülkelerdeki şefleriyle gizli hizmet sözleşmeleri bağlanıyor.

Arkasından Irak’ın işgali, Türkiye’nin bölünmesi ve Diyarbakır’ın merkez yapılması, en son Suriye’deki rejimin değiştirilmesi operasyonları yürürlüğe konuyor.

Gladyo tam gaz faaliyettedir.

Bu yeraltı faaliyetinin elemanları da apaçık ortadadır.

Doğu Perinçek/Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: