Sezgin Tanrıkulu’nun başına gelenler

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, KCK davası için gittiği Silivri’de Ergenekon duruşması izleyicilerinin “705”li soruları karşısında ne yapacağını şaşırdı. Koşar adım arabasına giden Tanrıkulu hızla uzaklaştı

 

Sezgin Tanrıkulu, KCK davasını izlemek için 3 Temmuz günü sabah saatlerinde Silivri Cezaevi’ndeydi. Ergenekon davasının devam ettiği duruşma salonu önünde bulunan alana gelen Tanrıkulu duruşmaya girmeyerek vatandaşlarla sohbet etmeyi tercih etti.

Tanrıkulu, “Devlet yıllarca Kürtleri ezdi, şimdi de bu kadroları tasfiye ediyor” deyince, tutuksuz sanık İP MKK üyesi Zafer Şen ve duruşmayı izlemeye gelen yurttaşlar tepki gösterdi.

“Sezgin Bey, bu anlattıklarınızı aynı partili olduğunuz Mustafa Balbay ile de görüşün. Kendisi içerideki salonda. Acaba, Balbay da sizin gibi mi düşünüyor?” sözleri üzerine Tanrıkulu, konuşmasını keserek kalabalık içinden ayrıldı.

Kafeterya girişinde bekleyen Tanrıkulu’na duruşmaya izleyici olarak gelen bir bayan yaklaştı. “Sayın vekilim, emekliyim. ‘705’ lira emekli maaşı alıyorum. ‘705’ lira yetmiyor. ‘705’ Lira ile geçinemiyorum. ‘705’ ayıp değil mi?” diye sordu.

Bir başkası sözü aldı:

“Sezgin Bey, Sezgin Bey, çocuğum öğrenci. Her ay ‘705’ lira gönderiyorum. ‘705’ yetmiyor. ‘705’ zulüm değil mi?”

“705”lerden bunalan Sezgin Tanrıkulu, apar topar makam aracına yöneldi. Öyle hızlı hareket ediyordu ki, bir süre şoförünü beklemek zorunda kaldı.

Şoförünün gelmesiyle rahatlayan Tanrıkulu, izleyicilerin kendisine bu tür “705’li” sorular sormayacağı KCK duruşma salonuna doğru yola çıktı.

Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: