“Suriye’deki Katliamları CIA ve MI6 Ajanları Koordine Ediyor”

Press TV’ye konuşan Amerikalı uzman Suriye içeresinde silahlı gruplarca gerçekleştirilen katliamların CIA ve MI6 ajanları tarafından komuta edildiğini söyledi.

Şikagolu yazar ve radyocu Stephen Lendman CIA ve MI6’in özel kuvvetlerinin bugün Suriye’de olduklarını ve sivil katliamları planladıklarını belirtti.

Lendman Cumartesi günü Press TV’ye verdiği röportajında “Esed yanlısı yerel güçlerin peşindeler. Bunun Washington tarafından koordine edilen bir savaş olduğuna şüphe yok. Bu, NATO’nun doğrudan dâhil olmadığı düşük seviyeli bir savaş. Fakat aynı şey geçen sene Libya’da da gerçekleşmişti. O süreci de Washington yönetmişti. İsyancılar askere alındılar, sonra da finanse edilip silahlandırıldılar” dedi.

Lendman ayrıca “Suriye karşısındaki rejim değiştirme projelerinin yıllardır, en azından on senedir sürmekte olduğunu” da kaydetti.

Amerikalı yazar Kofi Annan’ın 6 maddelik barış planına işaretle “Annan’ın sözde barış planı sorumluluğu tek tarafa yüklüyor. Annan bu isyancılara, bu ölüm mangaları ve katillere nadiren değiniyor. Daha önce de Kofi Annan hakkında yazdım. BM genel sekreterliği görevi esnasında emperyalist savaşları önlemek için en küçük bir şey yapmamıştır” şeklinde konuştu.

medyaşafak

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: