Levet Kırca: İşçi Partisi’ne üye olacağım

Ergenekon mahkemesine en güzel yanıt Levent Kırca’dan geldi

‘İşçi Partisi’ne üye olmak üzereyim’

Aydınlıkçılar davasını izlemek için dün ülke çapından binlerce yurtsever Silivri’ye akın etti. Destek için duruşmaya gelen Tiyatro Sanatçısı Levent Kırca’nın da bir sürprizi vardı. Kırca, “Belki de yakın bir tarihte, İşçi Partisi’nin bizzat bir üyesi olmak yönünde yürümek üzereyim. Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın yanında olmalıyız” dedi.

Tiyatro Sanatçısı ve Gazetemiz Yazarı Levent Kırca da Aydınlıkçılar’a destek için Silivri’deki yerini aldı. Sık sık Silivri’ye gelerek Ergenekon duruşmalarını izleyen Kırca, “Bu haklı davamızda bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim. Türkiye’mizin ne halde olduğunu, ne durumlara düşürüldüğünü, nereye götürüldüğünü biliyoruz. Bugün bütün yurtseverler tehdit altındadır” diye konuştu.

“Davada yargılanan Aydınlıkçıların Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü sevmek dışında hiçbir kusurları yok” diyen Kırca, “Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın yanında olmalıyız. İşçi Partisi’nin ne kadar büyük bir başarıyla çalıştığını özveriyle hareket ettiğini duyarlı bir sanatçı olarak görüyorum.” dedi. Kırca, şunları söyledi:

“Yakın tarihte bizzat İP’nin üyesi olmak istiyorum. Ne yapalım? CHP’ye mi oy verelim? Kendilerini yönetmekten acizler Cumhuriyet’i onlar mı kurtaracak? Canını dişine takmış, dürüstçe çalışan Doğu Perinçek’le beraber omuz omuza görev yapacağız.”

Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: