Suriye’de teröristlerden vahşi katliam (Hula katliamı)

El Kaide terör örgütü üyeleri Cuma gecesi Humus kırsalına düşen Teldo bölgesinde sivilleri katledip kundaklama eylemlerinde bulundular. Gözü dönmüş teröristler bölgedeki bir hastane ve karakolu da kundakladılar. Eli kanlı terör gruplarının, köylülerin tarlalarını da ateşe verdikleri belirtildi.

Eli kanlı El Kaide’li teröristler ayrıca Humus kırsalının Şomariye Köyünde yeni bir katliamda bulundular.

Teröristler; köy ahalisini göçe zorlamak, dehşet ve vahşet saçmak için köyde bir çok evi yakarak iki ailede insanlığa sığmayan katliam işlediler.

El Kaideli teröristler; işledikleri bu vahşet ve kanlı terör eylemlerini kendi cihazlarıyla görüntüleyip; ordu ve güvenlik güçlerini suçlamak için yandaş medyalarına gönderdikleri bildirildi.

Bomba Atölyesi Bulundu

Suriye güvenlik birimleri Humus kırsalının Ksayr bölgesindeki bir çiftlikte teröristlerin masum insanları öldürmek için kullandıkları el yapımı bombalar ve bubi tuzakları ürettikleri bir atölye buldular.

Yetkili bir kaynak depo ve atölyede; bomba üretiminde kullanılan büyük miktarlarda ham madde ve araç-gereçlerin bulunduğunu söyledi.

İşçi Otobüsünü İçindeki İşçilerle Kaçırdılar

Deyrezzor kırsalında düşen Mohasan Nahiyesinde ise teröristler Fırat Petrol Şirketinde çalışan teknikerler ve mühendisleri taşıyan bir otobüsün yolunu keserek meçhul bir yere kaçırdılar.

Yetkili bir kaynak; ilgili birimlerin kaçırılan işçilerin yerini tespit etme ve kurtarma operasyonu başlattıklarını söyledi.

Teröristler Deyrezzor iline bağlı Albukemal kentinde ziraat Bankası şubesini basarak 12 milyon lira ve ofisteki kaşeleri çaldı.

El Kaideli Teröristler Hazırladıkları Bombayla Havaya Uçtular

El Kaide örgütünden teröristlerin dün Halep kırsalının Tel Refat Köyündeki bir tavuk besleme çiftliğinde bomba hazırlamaya çalıştıkları sırada büyük bir patlama meydana geldi.

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: