İşte yeni Ergenekon iddianamesi

Ergenekon’da dağ fare doğurdu. Genel Yayın Yönetmenimiz Turhan Özlü, Aydınlık Gazetesi Sahibi Mehmet Sabuncu ve Aydınlık çalışanları gazetecilik faaliyetleriyle, İşçi Partisi yöneticileri Mehmet Bedri Gültekin ve Erkan Önsel siyasi parti faaliyetleri nedeniyle teröristlikle suçlandı. Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek’in suçu ise soykırım yalanına karşı mücadele etmek. İşte, akıl sınırlarını zorlayan yeni Ergenekon iddianamesi…

Genel Yayın Yönetmenimiz Turhan Özlü, İşçi Partisi yöneticileri Mehmet Bedri Gültekin ve Erkan Önsel ile Aratırma Görevlisi Mehmet Perinçek’in 8 aydır tutuklu olduğu Ergenekon soruşturması’nda iddianame kabul edildi.

93 sayfalık ddianamede; Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’nin gazetecilik faaliyetleri, İşçi Partisi’nin siyasi parti çalışmaları ve Talat Paşa Komitesi’nin Ermeni Soykırımı yalanına karşı mücadelesi “terör” faaliyeti olarak suçlandı. İddianamede 14 kişinin tamamına terör örgütü üyeliği suçlaması yöneltildi.

ERDOĞAN’IN TELEFON GÖRÜŞMELERİ

İddianamede Başbakan Erdoğan’ın karanlık telefon görüşmelerinin Ergenekon arşivinden çıktığı yalanına yer verildi. Savcı Kansız, Erdoğan’ın Mehmet Ali Talat ile görüşmesini, Remzi Gür’e 2″0-25 gönder” talimatını, “3’e kapatın” ifadelerini haberleştiren Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’ni terör örgütünün yayın organı olmakla suçladı.

GAZETECİLİK BÜYÜK SUÇ!

Savcı Cihan Kansız, Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi’nin haber ile ilgili tüm faaliyetlerini terör suçu olarak gösterdi. Ulusal Kanal ve Aydınlık’ın geniş kapsamlı arşiv çalışması yapması bile, “terör örgütü” suçlamasıyla karşılaştı.
…İstihbarat toplama çalışmaları, gazeteciliğin doğal sınırları içinde varsayılamaz. Çünkü, disiplinli bir biçimde sürdürülen arşiv çalışmaları içinde MİT ve Genelkurmay Başkanlığı’nın ‘çok gizli’ belgeleri de yer almaktadır.

AKP KARŞITI SİYASET SUÇ!

İddianamedeki bir diğer suçlama İşçi Partisi’nin siyasi faaliyetlerine ilişkin. İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, milyonlarca kişinin katıldığı Cumhuriyet mitingleriyle ilgili çalışmalar, Erdoğan’ın telefon görüşmelerini konu alan basın açıklamaları, kitle örgütlerindeki çalışmaları terör suçu sayıldı. Parti yöneticilerinin birbirleriyle telefon görüşmeleri suç delili ve örgütsel irtibatmış gibi gösterildi.

SOYKIRIM YALANIYLA MÜCADELE SUÇ

Savcı Cihan Kansız’ın terör suçu olduğunu iddia ettiği diğer bir konu da, Ermeni soykırımı yalanına karşı Avrupa’da yürütülen tarihi mücadele… Savcı, Talat Paşa Komitesi’nin sözde Ergenekon’a bağlı olarak çalıştığını iddia etti.
Talat Paşa Komitesi’nin milli bir meseleye sahip çıktığı imajı oluşturularak sözde bu konuda basın açıklamaları, seminer ve konferans tarzı etkinliklerde bulundukları, söz konusu etkinliklerde Ermeni soykırımı ile ilgili bilgilerden ziyade mevcut hükümeti eleştiren konuların işlendiği, … gerçek amaçlarının ise etki altına aldıkları bu kitleyi Ergenekon Silahlı Terör Örgütü’nün amaçları doğrultusunda yönlendirmek olduğu anlaşılmaktadır.
İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek’in soykırım yalanına karşı yaptığı bilimsel çalışmaları da iddianamede suçlama konusu oldu.

Mehmet Perinçek’in Talat Paşa Komitesi’nin Ergenekon Silahlı Terör Örgütü amaçları doğrultusunda kurulduğunu bildiği ve kendisinin de bu amaçlar doğrultusunda faaliyet gösterdiği anlaşılmaktadır.

Genel Yayın Yönetmenimiz Özlü, İşçi Partisi yöneticileri Gültekin, Önsel ve Şen ile Aydınlık Gazetesi Sahibi Mehmet Sabuncu ve gazete çalışanlarınının aralarında olduğu 14 kişinin yargılaması 4 Haziran’da Silivri Cezaevi’nde görülecek.

ulusalkanal.com.tr

 

 

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: