MİLLET bayramına sahip çıktı

AKP’nin milli bayramlara karşı takındığı tavra anlamlı bir cevap geldi. Bayrağını kapan Anıtkabir’e ve meydanlara koştu.
Sen rahat uyu Atam…
Türk milleti, Atatürk’ün armağanı olan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Ankara’da olanlar sabah saatlerinden itibaren Anıtkabir’e akarken, diğer kentlerde de halk meydanları ve statları doldurdu.
Protokol donukluğuna inat
Resmi törenlerin soğukluğuna inat yurdun dört bir yanında alanlara akan, ellerinde bayraklarla 23 Nisan’ı çok renkli etkinlikler ve coşkuyla kutlayan millet, törenleri okullara tıkmaya çalışan AKP’ye de ciddi bir mesaj vermiş oldu.
Atatürk’e mektup
Anıtkabir’e akın eden çocuklar, Ata’ya yazdıkları mektuplarla da egemenliğin önemini kavradıklarını gösterdi. İşte bu mektuplardan biri: Sen 19 Mayıs’ta hava çok soğuk, deniz dalgalı deseydin, şimdi bizi yabancı ülkeler yönetiyordu.

Atalarına söz verdiler
23 Nisan kutlamaları başladı. Bayram haftasının ilk gününde, yurdun dört bir yanından Anıtkabir’e gelen çocuklarımız Atalarına bir kez daha Cumhuriyeti koruma ve izinden yürüme sözü verdiler
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Ankara’daki resmi törenlerin ardından Anıtkabir halkın ziyaretine açıldı. Genç, yaşlı binlerce insanı ağırlayan Anıtkabir’deki en dikkat çekici kare ise bir elinde biberon, bir elinde Türk bayrağı olan minik ziyaretçi oldu. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlamaları kabul etti. Yurdun dört bir yanından Anıtkabir’e koşan çocukların İstanbul Bakırköy’den gelen bir bölümü de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e duyduklarını ve düşündüklerini içeren mektuplarını verdiler.

Mektup götürdüler
Atalarına Cumhuriyeti ilelebet koruyacaklarına ve izinden ayrılmayacaklarına bir kez daha söz veren çocuklarımızın yazdığı mektuplardan bazıları şöyle: YAĞMUR AYDIN: Seni görmeyi sesini duymayı çok isterdim. Eğer sen bu vatanı kurtarmasaydın şu anda adlarımız Yorgo, Aleks, Katherine olabilirdi. Sen, 19 Mayıs’ta hava çok soğuk ve deniz dalgalı deseydin şu anda yabancı ülkeler tarafından yönetiliyorduk.  TUĞBA TARTAR: 23 Nisan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiğin için sana teşekkür ediyorum. Ayrıca Türkiye’yi kurtarıp Cumhuriyetimizi kurduğun için de seni çok seviyoruz. Sana layık bir Türk genci olmak için izinden yürüyeceğim.

Biz de inanıyoruz
EZGİ OKTAY: Atam sana hayranım çünkü sen bir millet için varını yoğunu ortaya koyarak savaştın, çünkü sen hep inandın, çünkü o deniz gözlerin her zaman kimsenin görmediği şeyleri gördü, merhametle baktı, herkese güven verdi. Bilmiyorum senin yaptığın fedakarlığı dünyada yapabilen çıkar mı? Sen rahat uyu Atam, bu vatan bize emanet.  ESER AVCI: Sevgili Atam, ben, bize bıraktığın cennet yurdun bir köşesinden sana sesleniyorum. Sana içine yurdumun kokusu sinmiş bir mektup yazıyorum. Mektubumda sana tahta başında ders veren öğretmenimin azmini, okul yolunda bir öğrencinin hayallerini getirdim. Senden bize inanmanı, bize güvenmeni ve sonsuzluk uykusunda rahat olmanı istiyorum. Bizler, senin yenilikçi, coşkun ruhunu taşıyan Mustafa Kemaller olarak yetişeceğiz.
Yeniçağ

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: