“TÜRKİYE-SURİYE SAVAŞINA ÇOCUKLARIMIZI GÖNDERMEYECEĞİZ!”

İşçi Partisi Öncü Kadın İzmir İl Başkanlığı 20.04.2012 Günü  Karşıyaka Çarşısı girişinde “Türkiye- Suriye Savaşına Çocuklarımızı Göndermeyeceğiz” konulu basın açıklaması gerçekleştirdi. Türk Kadınlar Birliği İzmir Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Tire ve Bayraklı Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği; Foça, Buca, Karşıyaka, Narlıdere, Tire, Urla, Bornova Şubeleri, Hacı Bektaş Eğitim ve Kültür Derneği, Emekli Subay Eşleri Derneği, Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği, Hacce Kadın Derneği, Çocukları, Kadınları ve Aileleri Koruma Derneği ve çok sayıda yurttaşın desteklediği basın açıklamasını Öncü Kadın İzmir İl Başkanı İncisel Aytar yaptı. Aytar Açıklamasında şunları söyledi:

TÜRKİYE, SURİYE, IRAK, İRAN, AZERBAYCAN, LÜBNAN HALKLARI KARDEŞTİR, AMERİKA KALLEŞTİR!
Başta ABD olmak üzere emperyalist saldırganlığa karşı mücadelenin yükseltileceği bu günlerde, hedef tahtasına oturtulan komşumuz Suriye ve ezilen dünyanın “birliği ve dirliği” için direnç cephesini genişletmenin acil bir ihtiyaç haline geldiğini görüyoruz.
Kadınların mutlu ve özgür olmaları yani gelecekleri ülkelerinin geleceğine sıkı sıkıya bağlıdır. Kadınlar, ancak bağımsız, başı dik ve kendi kendine yeten ülkelerde özgürleşebilirler. ABD emperyalizminin Büyük Ortadoğu Projesi 24 Müslüman ülkenin haritasını değiştirme planıdır. Harita değiştirmek kanla savaşla olur ve kadınlar açısından savaşlar iki kere zulümdür. Vatansız kalmak, kadını bedensiz, onursuz ve evlatsız bırakır. 90 yıl önce vatan savunması savaşını kazanmış, vatanının selameti için mücadele eden biz kadınlar, bunu asla kabul edemeyiz. Büyük Ortadoğu Projesinin karşısına, komşumuz Suriyeli kadınlarla el ele tutuşarak çıkıyoruz.
Türkiye, Suriye, Irak ve Azerbaycan kadınları ulusal bağımsızlığı hedef alan emperyalist plana karşı birlikte mücadelede kararlıdırlar. Anti-emperyalist kadınlar olarak, ülkelerimizin ve özellikle Suriye’nin iç işlerine müdahale edilmesini kınıyoruz ve AKP Hükümetinin Büyük Ortadoğu Projesi güdümlü dış politikasını reddediyoruz.

BAĞIMSIZLIK, ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ İÇİN MÜCADELE EDEN BÜTÜN KADINLARA SESLENİYORUZ!
Hatay ve Gaziantep illerimiz Suriye ile sınır komşusudur. Sınırımızın öte yakasında Suriyeli kardeşlerimiz öldürülüyor, kadınlara tecavüz ediliyor, anaların gözyaşlarını görüyoruz, feryatlarını duyuyoruz. AKP hükümeti Türkiye ile Suriye arasına nifak sokuyor, düşmanlık yaratıyor. Oysa biz bu topraklarda binlerce yıldır birlikte yaşamışız. Türkü, Kürdü, Arabı, Müslümanı, Hristiyanı, Musevisi, Süryanisi kaderimizi paylaşmışız. Emperyalist işgale karşı kurşun atmışız, kah Karayılan olmuşuz, kah Kara Fatma.
Niçin böyle yapıyor? ABD’nin çıkarlarını korumak için.

HAYDİ KADINLAR, KARA FATMA’ LARIN TORUNLARI! SURİYE İLE SAVAŞA HAYIR CEPHESİNDE BİRLEŞİN!
İstanbul’a kadar gelip “Türkiye, Suriye Kardeştir !” diye haykıran, bu nedenle Türk polisinden biber gazı yiyen Suriyeli kadınlarla birlik olalım. Hatay, Gaziantep illerimizde yöre halkıyla birlikte SURİYE-TÜRKİYE KARDEŞLİK CEPHESİ’ nde birleşelim, “SURİYE ile SAVAŞA HAYIR!” eylemlerine katılalım.

ip.org.tr

 

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: