Batı Çalışma Grubu’nun kehaneti

 

Batı Çalışma Grubu’nun hazırladığı “Batı Harekat Konsepti” başlıklı belgede AKP’nin 2000 yılında yüzde 34 ile iktidara geleceği öngörüldü. Belgede, bu oy oranının daha sonra yüzde 67’ye kadar yükselteceği belirtiliyordu. 1996’da yazılan belgede sistem içinde bir çıkış olmadığı da kaydediliyordu.

Milli Güvenlik Kurulu’nun 28 Şubat 1997 Kararı, Türk Ordusu ile ABD’nin cephe cepheye geldiği bir sürecin kilometre taşlarındandı. Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı komutasındaki Genelkurmay, “Batı destekli irticayı gerekirse silahla bastırma” kararlılığını açıklamıştı. Türk Ordusu böylece iç cehpede Amerika’ya meydan okumuş oldu. Amerika karşıtı eylemler, dış cehpede de 1995 Çelik Harekatı ile başladı.

Batı Çalışma Grubu’nun hazırladığı “Batı Harekat Konsepti” belgesinde AKP’li yıllar yazılmıştı.

16 yıl önce, bugünkü “dindar nesil” yetiştirme hevesleri saptanmıştı.

ATATÜRK DÜŞMANI NESİL YETİŞTİRİLECEK

+” (…) İrticai kesim, gençliğe verdiği önem çerçevesinde yoğun bir şekilde eğitim ve öğretim kurumları açmakta açtığı birçok özel okul vasıtasıyla Atatürk düşmanı binlerce gencin yetişmesini sağlamaktadır. (…) dini eğitim veren kurumları vasıtasıyla tabana ulaşma ve var olanı genişletme avantajını kaybedeceği korkusu ile kesintisiz 8 yıllık temel eğitime karşı çıkmaktadır.”

ULUS BİLİNCİNE DÜŞMANLIK

(…) İrticai kesim, bir devleti devlet yapan, ulusu birbirine kenetleyen ortak hasletlerden dil birliği, yurt birliği ve ülke birliği gibi temel değerleri “Din birliği” bazınca ele alıp işleyerek, Türk halkının bu müşterek değerlerini ortadan kaldırmayı ve Türkiye Cumhuriyeti devleti toprakları üzerinde bir ulus bilinciyle yaşayan halkımızı, bu hasletlerden koparıp ümmetçilik temelinde yapılandırma amaçlanmaktadır.

İRTİCA DEVLET KADROSUNU ELE GEÇİRDİ

(…) Birçok devlet kadrosu irticai kesimin eline geçmiş bulunmaktadır. Milli Eğitim ve Emniyet teşkilatına sızılmış birçok mahalli idare ve kamu iktisadi teşebbüslerinin büyük bir bölümünde altyapı tesis edilmiştir.

İRTİCA PKK İLE İÇ İÇE

Bu kesim kendi ideolojisini ülkeye yerleştirmek ve hakim kılmak doğrultusunda halihazırda ülkenin en hassas konusunu oluşturan “Güneydoğu Sorunu” na “Kürt Benliği” olgusundan hareketle çözüm olarak “Müslüman kardeşliği” ilkesini önermekte, bu çerçevede Bölücü Terör Örgütü ile ilişkiye girmekten kaçınmamakta ve örgütü kendi amaçları için kullanmanın yollarını aramaktadır.
Genelkrumay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın görevlendirdiği “Batı Çalışma Grubu”, AKP’nin 2000’li yıllarda iktidar olacağını 1996’da saptamıştı.

2005’TE YÜZDE 67 OY ALACAKLAR

(…) Mevcut seçim yasası ve eğitim sisteminin devam etmesi halinde; 2000 yılı Milletvekili Genel Seçimlerinde, milli görüşçü partilerin din eğitimli seçmenin etkisiyle toplam oyların yüzde 34’ü ile tek başına iktidara gelerek ülkede dine dayalı devlet düzeni kurabilecek her türlü değişikliği yapabilecekleri, 2005 yılı Milletvekili Genel Seçimlerinde ise yaklaşık 6 milyon 500 bin ilave din eğitimli seçmenin etkisiyle toplam oyların yüzde 67′ sini alarak her konuda mutlak çoğunluğu elde edebilecekleri değerlendirilmektedir.

MİLLİ İRADE ALDATMACASI

(…) Laiklik karşıtı görüşler, milli iradenin üstünlüğü aldatmacası altında topluma özümsetilmeye çalışılmaktadır. Şeriat propagandası ve din örgütlenmesine demokrasi ve özgürlük adına gösterilen hoşgörü sonucu, bugün şeriat yandaşları Anayasa’nın laiklik ilkesinin bile tartışabileceği bir ortamı hazırlama çabasındadırlar. (…) Demokrasinin nimetlerinden istifade ederek iktidar olduklarında aynı yöntemle iktidardan uzaklaştırabileceklerini ummak ise gaflettir.

İrticai grupların TSK’yı hedef ve sızmaya çalıştığı belirtilen Batı Harekat Konsepti adlı belgede sistem içinde bir çıkış olmadığına dikkat çekilmişti.

(ulusalkanal.com.tr)

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: