İstikbar cephesi Suriye’ye zarar veremez

İran Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, Suriye’nin direniş cephesinin ön hattı olduğunu belirterek Suriye halkının kendilerine yönelik saldırganlığın sebebini anladığını söyledi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre İran Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, Suriye’nin direniş cephesinin ileri hattı olmasından dolayı son derece önemli olduğunu belirterek “İstikbar cephesi, Suriye’ye hiçbir zarar veremeyecektir” dedi.

1990’lı yıllarda rejim muhalifi Halkın Mücahitleri örgütü tarafından öldürülen İran Genelkurmay Başkanı General Sayyad Şirazi’yi anma törenlerine katılan Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, tören sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada ülkesine yönelik askeri saldırı ihtimalini değerlendirdi ve hiçbir ülkenin kendinde İran’a saldırı cesareti bulamayacağını söyledi.

Suriye ile ilgili gelişmelere de değinen General Pakpur, “İstikbar cephesi, Suriye’ye zarar veremez. Suriye halkı bazı ülkelerin kendilerine karşı neden saldırdığını çok iyi anlamaktadır. Suriye, direniş cephesinin ileri hattıdır ve bu sebeple son derece önemlidir” dedi.

General Muhammed Pakpur, Devrim Muhafızları Ordusunun bu yıl içerisinde de çok sayıda askeri tatbikat gerçekleştireceğini söyledi.

YDH

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: