12 Eylül’ün çocukları 90 yaşını geçmiş 2 cuntacıdan medet umuyor

12 Eylül 1980’de ülkemizin başına bela olan Amerikancı darbe yargıya intikal etti. İki kişilik 80 sayfalık bir iddianame hazırlandı ve mahkemece kabul edildi. Zanlılar, her ikisi de 90 yaşını geçmiş Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya. İddianamedeki başlıca suçlama işkence. Ancak kontrgerilladan ve idamlardan bir tek söz etmiyor.

Gladyo yargılama dışı kalınca, faili meçhul kalan cinayetleri de suçlamalar devre dışı kaldı. Doğan Öz, Ümit Yaşar Doğanay, Abdi İpekçi, Ümit Kaftancıoğlu, Bedri Karafakioğlu cinayetlerinin hesabı 12 Eylülcülerden sorulmuyor.

12 Eylül öncesi Alevi-Sunni çatışması yaratılarak kışkırtılan Çorum, KahramanMaraş katliamları da yarınki iddianamenin konusu dışında.

Günümüzün 12 Eylül çocukları, birer Truva atı gibi. 12 Eylül’e karşılar ama, o dönem 12 Eylül’e karşı çıktıkları için ordudan atılan 1500 subay söz konusu olunca 12 Eylülcüler.

Adı Kenan Evren’le birlikte anılan Türk-İslam sentezi ise tartışma konusu yapılmadı. Oysa, davaya “müdahil” olan AKP kabinesinin kökleri Amerika’dan sipariş edilen Türk-İslam senteziyle beslendi. “Laiklik karşıtı eylemlerin odağı” olduğu Anayasa Mahkemesi kararıyla tescil edilen AKP, doğumunu 12 Eylül’e borçlu.

Peki ya özelleştirmeye dayalı liberal ekonomi nereden başımıza musallat oldu? Onun da doğum günü 24 Ocak 1980. Bizzat 12 Eylül eliyle getirilmiş, Türk ekonomisine montajlanmış bir programın ürünü. Bugünkü 12 Eylül çocukları, Cumhuriyetin TEKEL’ini, Telekom’unu, Sümerbank’ını, Etibank’ını, Kömür İşletmelerini, Paşabahçe’sini, kendi elleriyle yok ettiler.

12 Eylül kültürünü, ekonomisini, Amerikancı dış politikasını, asker düşmanlığını, faşizmini devam ettiren 12 Eylül çocukları günahlarını vebalinden kurtulmak için 90 yaşını aşmış iki cuntacıdan medet umuyor.

Ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: