Yeni Şafak’tan Abdülkadir Selvi üzerine…

Yalancıda Beyin Aramak, Samanlıkta İğne Aramaktan Daha Zordur.

Bizler her türlü tertibe, her türlü yalana

karşı hazırlıklıyız. Mücadele bizi böyle olmaya mecbur bırakıyor. Mücadele ederken karşınıza ne tür yalancıların, sahtekârların, üçkâğıtçıların ya da geri zekâlıların çıkacağını kestiremezsiniz. TGB, 6 yıldır emperyalizme ve onun işbirlikçilerine karşı mücadele ediyor ve edindiğimiz bir tecrübe, sistemin aslında çok da zekâ taşımadığıdır. Aklı başında, tutarlı bir yalancı ya da tertipçi göremedik. Bazen gazeteci, bazen polis, bazen savcı, bazen rektör, bazen de öğrenci ajan kılığında olmak üzere tonla bu tiplerden gördük.

 

Yeni Şafak’tan Abdülkadir Selvi ‘gazeteci’ kategorisine giren yalancı, üçkâğıtçılardan biri. O “Allah bir” dese inanılmayacak türden.

Bu yalancı, 28 Mart 2012 tarihli Yeni Şafak’taki köşe görünümlü batakhanesinde yine olmayanı oldurma gayretine girmiş. Belli ki Samanyolu TV’deki ‘Kollama’ türünden dizilerin ötesine geçmeyen bir siyasi zekâya sahip olduğundan kafası komployla, hayalle, seraplarla çalışıyor.

Demiş ki hazret;

“Eski alışkanlıkla olsa gerek, ordu göreve pankartının açıldığı bölgeye baktım.

O pankartı açan TGB’liler yine aynı yerdeydi. Bayrakları ile kendilerini gösteriyorlardı ama bu kez pankartları eksikti.”

Önceki gün Tandoğan’da yapılan 4+4+4 mitingini kastediyor. 2003 yılı 25 Ekim’inde Tandoğan’dan Anıtkabir’e yapılan ve üniversite öğretim üyelerinin önderlik ettiği bir Cumhuriyet mitinginde bir grup ajan provokatör ‘Ordu Göreve’ pankartı açmıştı. Yalancı Abdülkadir, o pankartı TGB’nin açtığını iddia ediyor.

Yalancı Abdülkadir’e TGB’nin 2006 yılında kurulduğunu, bu yüzden TGB’nin 2003 yılında bu pankartı açmasının tek yolunun zaman makinasıyla 3 yıl kadar geri gitmesi olduğunu anlatmaya çalışmak, bizler açısından utanç verici. Ne de olsa ‘gazeteci’ gibi bir unvan taşıyor. Hani araştırmak, teyit etmek, doğrulatmak falan gibi ilkeleri var bu mesleğin. Biz utanıyoruz ama yalancı Abdülkadir’in yüzünün kızardığı konusunda endişelerimiz var. Önce bir yüz gerekir malum.

Yalancı Abdülkadir’e 2003 yılında o pankartı açan grubun ‘Türk Solu’, ‘ADKF’ gibi isimlerle anılan küçük ve provokatör bir grup olduğunu ve bugünlerde Ulusal Parti ismiyle siyaset sahnesine çıkmaya çabaladıklarını anlatmak, maalesef bize düşüyor. Yalancı Abdülkadir, Ulusalcı, Kemalist hareketin içine doğrudan devlet tarafından sokulan bu ajanların, açtıkları ‘Ordu Göreve’ pankartından dolayı soruşturmaya bile uğramadıklarını, tersine aynı pankart yüzünden pankartla alakaları olmadığı halde onlarca değerli insanın Ergenekon kapsamında yargılandıklarını anlatsak, bu ajan provokatörlerin rolünün bu türden tertipler hazırlamak olduğunu anlatmaya çalışsak anlar mı, komplolarla boğuşan sınırlı beyni alır mı bilemiyoruz!

Ne pankartı açan TGB, ne de o zaman TGB var ortalıkta! Ama Abdülkadir Selvi gibiler için bütün bunların hiçbir önemi yok. Çünkü tüm yandaş takımında olduğu gibi onda da meslek ahlakı ve gerçeğe bağlılık gibi değerler bulunmuyor. Hani derler ‘Hayatı yalan’ diye, Abdülkadir Selvi için bu %100 doğrudur.

Bu ülkede hukukun artık çok zor bulunduğunu bilmekle birlikte, yasal yollara da başvuracağız. Yalanın hala TCK’ya göre bir cezası olduğu kanaatindeyiz.

Son sözümüz Yeni Şafak’a. Pek umudumuz olmasa da bir yalancıyı Ankara temsilcisi yaptığınızdan dolayı birazcık utanç duyabilirsiniz. Hani özür dileme gibi bir erdem gösterirsiniz diye yarın bir grup TGB’li arkadaş Ankara büronuzu ziyaret edeceğiz. Orada dilersiniz. Hem de Ankara Temsilciniz Abdülkadir Selvi’ye kafası daha iyi çalışsın diye, süt, peynir, sucuk, okunmuş pirinç gibi gıdalar getireceğiz. Yarın görüşürüz.

Utku Reyhan/ TGB Genel Başkan Yardımcısı

tgb.gen.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: