Mehmet Pakdemirli’ye tepki yağıyor

Celal Bayar Üniversitesi’nden öğrenci atan rektöre tepkiler çığ gibi. Rektör Mehmet Pakdemirli’ye hem yurttaşlardan hem de meclisten tepki yağdı. CHP Manisa Milletvekilleri, Pakdemirli’ye Pir Sultan Abdal’ın Hızır Paşa dörtülüğü ile gönderme yaptı.

Öğrencisine “Atatürk’ü savunamazsın” diye gözdağı verip sonra da okuldan atan Manisa Celal Bayar Üniversitesi rektörü Mehmet Pakdemirli’ye tepki yağdı.
Sosyal paylaşım sitelerine düşen yorumlar Rektör Mehmet Pakdemirli’yi hedef aldı.

*Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ile gelişen rektörlük yeni görev tanımı; Özgürce konuşma cesaretine sahip öğrencileri okuldan attırmak!

*CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli sana sesleniyorum. Biz görevi Atatürk’ten devraldık!

*Celal Bayar Uni. Rektoru Mehmet Pakdemirli kafasina gore nasil okuldan ogrenci atabiliyor! Atılma gerekçesi, AKP binasi onunde slogan atmak!!!

*Görevimizi ATATÜRK’ten aldık diyen öğrencisini üniversiteden atan MEHMET PAKDEMİRLİ yi tebrik ediyorum. Devam hocam YÖK başkanlığı yakındır.

Rektör Pakdemirli’ye bir tepki de CHP Manisa milletvekillerinden geldi. CHP Manisa milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel ve Sakine Öz’ün ortak açıklamasında, “Rektörün o günkü sözü yerine geldi ve o öğrenci okuldan atıldı. Hükümeti eleştiren öğrenci okuldan, hükümeti eleştiren milletvekili kaba kuvvetle komisyondan atılır, işte AKP’nin ileri demokrasi dediği budur!” denildi.

Erdem Özdemir’in okuldan atılmasına gerekçe olan eylemin üniversite dışında gerçekleştiği hatırlatılan açıklamada, üniversite yönetiminin mahkeme kararını beklemeden öğrenciyi suçlu ilan ettiği ve yönetmeliğe aykırı şekilde Erdem Özdemir’i okuldan attığı vurgulandı.

Vekiller Rektör Pakdemirli’yi eleştiren açıklamasını Pir Sultan Abdal’dan bir dörtlükle bitirdi.
Yürü bre Hızır Paşa
Senin de çarkın kırılır
Güvendiğin padişahın
O da bir gün devrilir.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

2 Responses to Mehmet Pakdemirli’ye tepki yağıyor

  1. Nilüfer says:

    Bu da geçer, aldırmayın, ne yaparlarsa yapsınlar geçiciler..Bu millet bağımsızlık savaşını topyekun yaptı. Atasını, şehidini, bağımsızlık savaşını hafızalardan silmeyi bırakın, zedeleyemezler bile…Bu adamlar emperyal yağmacılarla aynı gemide. Bu gemi de batar. merak etmeyin.. Eğer o öğrenci rektörün bu tasarruufuna karşı hukuk mücadelesi vermezse onu Ata’nın evladı saymam. Ata’yı duyan, anlayan, özümseyen, ondan görevi devralan gençlikle gurur duyuyorum. Genç- yaşlı hepimiz Ata’dan görev dervraldık. Rektörü şiddetle kınıyorum.

  2. Nilüfer says:

    Ay o sert bakışlar, hele de bıyıklar, bana nasıl da Führer’i hatırlattı!…Tutum da görüntüyle uyumlu……Führer olunca kanun, kural, görev gereği filan hava ! Ama bu kişiye buranın o memleket olmadığı, bu milletin o millet olmadığı hukuk yoluyla hatırlatılmalı. Bu adamlar , gençlerimizi onlara bilim ışığında, hür ve mutlu bir ortamda eğitilmek üzere emanet ettiğimizi, özgüveni, memleket meselelerine ilgisi, kişiliği güçlü kişiler olarak yetiştirecek bir eğitim dilediğimizi, görevinin de aslında tam bu olduğunu, hür ortamda, kısıtlanmadan serbestçe konuşan, düşünen, tartışan bilgili ve şuurlu gençliği desteklemesi gerektiğini bilmek durumundadır. Rektör öğrencisi kadar bilgi ve şuur sahibi mi, merak ediyorum.

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: