Milyonlarca Suriyeli Beşar Esad’a destek için meydanlarda

Suriye’nin bütün illerinde sabahın erken saatlerinden itibaren meydanlara ve sokaklara akın etmeye başlayan milyonlarca Suriyeli, her türlü dış müdahaleye karşı ülkelerinin güvenliği, istikrarı ve onurundan yana tercihlerinde ısrarlı olduklarını bütün dünyaya tekrar gösterdiler.

Ülke tarihinin en büyük gösterisine imza atan Suriye’liler Dünya çapında son yıllarda gerçekleşen en kitlesel eylemlerden birine imza attılar. Ellerinde Beşar Esad posterleri, Suriye, Filistin ve Hizbullah bayrakları başta olmak üzere Suriye’ye destek veren ülekerin bayraklarını taşıyan milyonlarca Suriye’li tüm dünyaya Suriye’nin gücünü gösterdi. Ülke genelindeki eylemlere 9 milyonu aşkın Suriyelinin katıldığı belirtiliyor. Suriyeliler Şam’da Emeviler, Deyrezzor’da Sebibahrat, Halep’te Sadullah el-Cabiri, Lazkiye’de Valilik meydanlarının yanı sıra Tartus Deniz Kornişi, Rakka, Haseke, Misyaf, Selhab, Humus ve Dera il ve bölgelerinin en büyük caddelerinde bir araya geldiler.

Suriyeli gençlerin çağrısıyla “Suriye İçin Evrensel Miting” başlığı altında düzenlenen mitingde buluşan milyonlar Suriye’ye karşı yürütülen komploları kınadılar. Suriyeliler Beşar Esad yönetimine ve reformlara olan inançlarını tüm dünyaya haykırdılar.

Sloganlarda vatan sevgilerini belirten Suriye’liler, ülkelerine karşı batılı emperyalist devletler ve işbirlikçi paralı teröristlerin Suriye’ye karşı düşmanca tavırlarını belirterek Suriye’ye yönelik müdahale söylemlerini kınadılar.

Dünya Başkentlerinde Suriye’ye destek eylemleri

Suriye’nin yanısıra bugün dünyanın pekçok ülkesinde Suriye ve Beşar Esad yönetimine destek gösterileri gerçekleşti. Rusya, İran, İspanya, Belarus ve Lübnan’ın başkentlerinde toplanan göstericiler Suriye’ye karşı yürütülen komploları kınayarak Suriye’ye dayanışma mesajı gönderdiler.

 

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: