Eser Karakaş, yalanlarının hesabını verecek

Star gazetesi köşe yazarı Eser Karakaş, 1978’de 7 öğrencinin öldürülmesinde soruşturmayı engelleyen polis şefinin Aydınlık dergisi ve Doğu Perinçek tarafından korunduğunu ileri sürdü. İşçi Partisi, Karakaş’ın iftiralarını belgeleriyle yalanladı.

Eser karakaş, bugünkü köşesinde 16 Mart 1978’de gerçekleştirilen ve 7 öğrencinin ölümüne yol açan katliamla ilgili olarak, görevli polislerin bombayı atanların üzerine gitmesini engelleyen bir polis şefinden bahsetti ve şu ifadeleri kullandı:
“… internette sıradan bir araştırma, bu ismi, bu polisi hararetle Aydınlık dergisinin, Doğu Perinçek’in koruduğunu bize gösteriyor”

Karakaş’ın sözünü ettiği polis şefi, o tarihte komiser yardımcısı olan Reşat Altay.

Oysa arşivler Karakaş’ı yalanlıyor.
Çünkü Eser Karakaş’ın iftira attığı Aydınlık dergisi, 26 Ekim 1997 tarihinde, Reşat Altay’ı “bombacıların yakalanmasını önleyen Komiser Altay şu anda Niğde Emniyet Müdürü” başlığı ile okuyucularına hatırlattıktan sonra, “Reşat Altay’la Çatlı’nın Görüşmeleri Belgelendi” haberini yapıyor, Reşat Altay’ın 16 Mart katliamında oynadığı rolü belgelere dayanarak açıklıyor.

Aydınlık gazetesi, katliamcıların izini sürüyor ve katliamda kullanılan bombanın nereden, nasıl temin edildiğini açıklıyor. 8 Ağustos 1980 tarihli Aydınlık gazetesi, 16 Mart katliamında kullanılan TNT’yi Yüzbaşı Çevikel’in sağladığını ortaya çıkartıyor ve bunu manşetinden kamuoyuna duyuruyor.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İşçi Partisi Genel Başkan yardımcısı Bülent Esinoğlu “Karakaş’ın yalanlarının hesabını yargı önünde vermesi için gerekli yasal girişimlerde bulunulanacaktır” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: