Doğu Perinçek Danıştay hükümlüsüne “Katil“ dediği için ceza aldı

Ergenekon tertibiyle tutuklanan ve cezaevinde 4 yılını doldurmak üzere olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e skandal bir ceza daha verildi.
Silivri 2. Sulh Ceza Mahkemesi, Danıştay Cinayeti’ndeki rolü nedeniyle hüküm giyen Osman Yıldırım’a “Danıştay katili” diyen Perinçek’e 100 gün hapisle cezalandırdı. Mahkeme hapis cezasını 2 bin 100 lira adli para cezasına çevirdi. Üstelik skandal ceza alt sınırdan verildiği için kararı Yargıtay’a götürme hakkı da ortadan kalktı. Davanın Müştekisi de Danıştay saldırısı zanlısı Osman Yıldırım.

Doğu Perinçek’e verilen 23 yıl hapis ve para cezalarının tamamına yakınının bu mahkemeden gelmesi dikkat çekti.
Peki Perinçek, ceza alan konuşmasında, Ergenekon mahkemesi hakimlerinin Danıştay Saldırısı hükümlüsü Osman Yıldırım’a “katil” demişti.

Danıştay yargıcını katletmekten hüküm giymiş olan kişiyi Osman Bey yaptınız. Bu bir Psikolojik savaştır. Türk yargısının içine bir çadır kurulmuş bir tertip kurulmuş. Cumhuriyet’i savunmayan, Atatürk’e “İngiliz p…” diyeni burada onurlandıran bir hâkim, hâkim olabilir mi? Atatürk karşısında taraf olmayan Atatürk devriminin yanında olmayan bir Yargıç Cumhuriyet Yargıcı olarak düşünülebilir mi? İşte bizim bahsettiğimiz Beşiktaş örgütü bu.
Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk da Doğu Perinçek’e verilen hukukdışı cezalara tepki gösterdi.

Cindoruk, “Perinçek’e tatbik edilen metod zulümdür. Hukuk değildir ve böyle bir zulüm yolu mahkemelere yakışmıyor. Bunların Yargıtay tarafından düzenleneceğini zannediyorum. Bu zulmün sürmesi mümkün değildir” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: