Perinçek, hücrede bir yılını doldurdu

Ergenekon tertibiyle 21 Mart 2008’den bu yana tutuklu bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 1 yıldır hücrede tecrit uygulamasına tabi tutuluyor. 3 buçuk metrekarelik hücreye sadece yatak, klozet, lavabo, sandalye ve küçük bir masa sığıyor.

Perinçek’in her gün 8 saat olan bilgisayar kullanma hakkı haftada bir gün ve iki saate indirildi. Perinçek, hücrede 2 yeni kitap yazdı, önceki 1 kitabını genişleterek yeni baskısını hazırladı. 4 yıllık tutukluluk süresince toplam 6 yeni kitap yazdı ve önceki 9 kitabını ise genişleterek yeni basıma hazırladı.

Perinçek’e savunmaları nedeniyle 20 yıl hapis cezası verildi. Devam eden dava ve soruşturmalarda istenen hapis cezası toplam 40 yıl. Perinçek son olarak 16 celse duruşmalara katılmaktan yasaklandı. Avukatı, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey de dava sonuna kadar duruşmalardan men edildi.

Oysa Perinçek hakkındaki bütün iddiaları tek tek çürttü. Savcılar da Perinçek’e yönelttikleri suçları geri çekmek zorunda kaldı. Ancak Perinçek’in tutukluluğu 4 yıldır devam ediyor…

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: