Perinçek’in savunmasındaki her sözün altına imzamızı atıyoruz

İşçi Partililer, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sokağa döküldü. İşçi Partililer, Genel Başkanları Doğu Perinçek’e savunmalarından dolayı verilen cezaların 20 yılı bulmasına isyan etti. Partililer, Doğu Perinçek’e özgürlük istedi.

Deniz Çağlayan – Berkay Şenözhür
Ankara Adliyesi önünde toplanan çok sayıda İşçi Partisi üyesi Doğu Perinçek için özgürlük istedi.

İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Teoman Alver, Perinçek’e Türkiye’yi savunduğu için ceza verildiğini kaydetti.

Teoman Alver, şunları söyledi, “Doğu Perinçek’e verilen hapis cezaları yalnızca kişinin kendini savunma hakkının sınırlanmasıyla açıklanamaz. Doğu Perinçek Ergenekon tertibi kapsamında tutuklu bulunduğu 4 yıl boyunca tüm duruşmalarda aynı zamanda Türkiye’yi savunmuştur. Genel Başkanımız Ergenekon tertibinin Türkiye’yi hedef alan bir Amerikan projesi olduğunu saptamış ve savunmasını buna göre yapmıştır.”

İşçi Partililer İstanbul’da da sokağa döküldü. İstiklal Caddesi, İşçi Partililerin “Perinçek’e özgürlük” sloganları ile yankılandı.

İstanbul İl Başkanı Osman Kuruca, AKP iktidarını korku sardığını söylediği açıklmasında şunları belirtti; “İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasında yaptığı savunma nedeniyle Silivri 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından, 2 yıl 2 ay cezaya çaptırıldı. Bu cezayla birlikte Doğu Perinçek’in Ergenekon davasında yaptığı savunmalardan aldığı cezaların toplamı 20 yılı buldu. Ayrıca Özel Görevli Mahkeme birkaç gün önce Doğu Perinçek’e 16 duruşmadan men cezası vermişti.”

İzmir’de de aynı öfke vardı. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Tugay Şen, Doğu Perinçek’in verilen cezaların Türk hukukunun değil gladyo hukukunun verdiğini söyledi.

Cezaların toplamının yirmi yılı bulduğunu ve daha da artabileceğini söyleyen Avukat Tugay Şen, Doğu Perinçek’in sözlerinin altına imzamızı atıyoruz dedi.

ulusalkanal.com

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: