AKP’nin Suriye görevi

Abdüllatif Şener, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi; “Başbakan kendisinin sorgulanacağı bir safhaya gelen bir süreci kesmek için meclis çoğunluğuna dayanarak bir yasal düzenleme yaptırmıştır.”

Konya’da basın toplantısı düzenleyen Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, MİT yasasında yapılan değişikliği eleştirdi.
Şener, “Bu son yapılan düzenleme doğrudan doğruya adrese teslim düzenlemesine benziyor. Aslına bakarsanız olay sadece MİT’i ve Başbakan’ın görevlendirdiklerini koruma altına almaya da yönelik değil. Aslında Başbakanın kendisini korumaya yönelik bir düzenlemedir. Çünkü ordan sonra kendi görevlendirdikleri ile bağlantılı olduğu için kendisi sorgulanacaktır.”

“PROJENİN İKİ AKTÖRÜ TÜRKİYE VE KATAR”

Şener, Büyük Ortadoğu Projesi’nin iki aktörünü açıkladı. Tayyip Erdoğan’ın Libya ve Suriye konusunda şantaja maruz kaldığını iddia etti.
Şener, sözlerine şu şekilde devam etti; “Acaba birtakım kozları ele geçiren yabancı güçler Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ını tehdit mi ediyor? Toplumun demokrasiyle ilgili temel gereklilikleri tasfiye oldu. Böyle bir ortam yöneticilerin yönlendirilmeye, dışardan şantajlara maruz kalmaya açık olduğu dönemlerdir. Devletin çivisi sökülmüş vaziyette.”

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: