Medya hem suçlu hem de güçlü

Bu adamların ar damarları çatlamış olmalı…
Önce daniskalı yalanlar uyduruyorlar sonra da dönüp o yalanlara kendileri inandıklarından olsa gerek gerçekleri ifade eden Yeni Mesaj gazetesine kızıyorlar.
Yeni Mesaj gazetenizin Arap Baharı ve Suriye konusunda gerçekleri yazması bu adamları ziyadesiyle rahatsız etmiş.
Yeni Mesaj onların gazeteleri gibi Haçlıların, BOP’un ve diyalogcuların parayı verip düdük çaldıkları, üfürüp ses çıkarttıkları bir boru olmadığı için elbette ki bakış açısı onlardan farklı olacaktır.
Onlar, Mısır, Tunus, Libya, İran ve Suriye konularını bir Amerikalı, bir Haçlı gibi değerlendirmektedir.
Bakın Beşar Esad konusunda, Libya, Mısır ya da Irak konusunda ABD ve İsrail ne düşünüyorsa Yeni Mesaj gazetesinin haberlerinden rahatsız olanlar da aynı paralel düşüncelere sahipler.
Yeni mesaj gazetesi ise bir Müslüman Türk nasıl değerlendirmesi gerekiyorsa Ortadoğu’daki gelişmeleri öyle değerlendirmektedir. Haber ve yorumlarda hep bu bakış açısı hakimdir Yeni Mesaj’da
Yeni Mesaj gazetesi haberleriyle ve yazarlarıyla olaylara at gözlüğüyle, Haçlı gözlüğüyle ya da BOP gözlüğüyle değil, tevhid gözlüğüyle bakmaktadır.
Tevhid gözlüğü nedir?
Hasbelkader Türkiye’de işbaşına gelmiş siyasilerin “Muhammedurresulullah” kelimesini içinden çıkardıkları ‘Lailahe İllallah Muhammedurresulullah’ iman sözünün nakşedildiği gönüllerin bakabildikleri gözlüktür. Dolayısıyla gönlünde bu “tevhid” olmayanlar isteseler de bu gözlükten bakamaz Ortadoğu’daki olaylara…
İşte Yeni Mesaj gazetesi kadroları Ortadoğu’daki olaylara bu gözlükle baktıkları için tespitlerinde ve yorumlarında bugüne kadar hep yüzde yüz isabet kaydetmişlerdir.
Biraz da Yeni Mesaj’ın haberlerinin bunlara niye battığını irdeleyelim.
Çünkü “Kandil gecesi 300 Müslüman’ın katliamı” haberleriyle Beşar Esad yönetimini katil gösterip, Türkiye’nin Suriye’ye karşı girişilecek askeri müdahalede rol almasını makul göstermek istiyorlar.
Güya İslami hassasiyetleri olan bütün gazeteler bilerek ya da bilmeyerek bu oyuna gelirken bir tek oyuna gelmeyip, gerçekleri Yeni Mesaj gazetesinin yazması bu şer planlarını alt üst etmektedir.
Yeni Mesaj gazetesinin yazdıkları tüm Türkiye’de ağızdan ağza yayılınca hükümet, Suriye konusunda daha dikkatli adım atmak zorunda kalıyor.
Bu bağlamda Yeni Mesaj gazetesi haber ve yorumlarıyla bugüne kadar Türkiye’yi pek çok badireden kurtardığı söylemek abartı olmayacaktır.

Orhan Dede/Yeni Mesaj

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: