Suriye’nin askerleri ölüyor

Dünya Suriye’de yönetimi devirmekle meşgul olurken, ülkede Batı destekli silahlı grupların asker ve polise yönelik saldırıları devam ediyor. Son olarak 2 ve 3 Şubat’ta öldürülen 22 asker toprağa verildi

Suriye’de Batının silah, cephane, para, iletişim cihazları ile desteklediği isyan hareketi kan döküyor. Başkent Şam’ın banliyöleri, İdlib, Hama, Humus ve Dera’da vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının kurşunlarına hedef olarak yaşamlarını yitiren 19 asker Teşrin ve Humus Askeri Hastaneleri, Lazkiye Devlet Hastanesi ve Harasta Polis Hastanesinde düzenlenen törenlerle son yolculuklarına uğurlandıl
Öldürülen askerler arasında Kurmay Tuğgeneral Raci Mustafa Mahmut ile emekli Binbaşı Muhsin Cafer ile üsteğmen Ala Yusuf İbrahim de yer alıyor. Törenlere katılan şehit yakınları, Suriye halkının yaşadıkları krizi aşmaya kadir olduğunu dile getirerek kanlarıyla vatan topraklarını sulayan şehitlerin Suriye’nin sahip olduğu güç ve iradenin güvencesi olduğunu belirttiler. Şehitlerin vatanın birlik, bütünlük, egemenlik, bağımsızlık ve onurunu koruyan bir kalkan olduğunu ifade eten şehit yakınları, kendilerinin de bu uğurda canları dahil her şeylerini feda etmeye hazır olduklarını beyan ettiler.

3 üsteğmen şehit
Silahlı terör grupları, Dera Kırsalında el-Ceyza beldesinde güvenlik güçlerine ateş açması sonucu çıkan çatışmada asayiş güçleri mensubu üç üsteğmen hayatını yitirdi.
Aynı olayda 18 teröristin de yakalandığı belirtildi. Diğer taraftan güvenlik birimleri, silahlı grupların sığınaklarına yönelik düzenledikleri operasyonlarda birçok silah, mühimmat ve çalıntı araba ele geçirdil. İdlib’te silahlı bir terör grubunun hazırladığı el yapımı bir bombanın patlaması sonucu iki üsteğmen ve bir polis yaralandı.
Ayrıca Humus’ta ise silahlı terör grubunun dokuma işçilerini hedef alması sonucu iki işçi yaralandı.

Yeni Mesaj

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: