Erhan Tuncel’den BBP ve Fethullah Gülen’e uzanan ilişkiler

Polisin bazı Fethullah Gülen bağlantılı İstihbarat ve Terörle Mücadele yetkilileri, Hrant Dink suikastini yapan ekibin “büyük abisi” Erhan Tuncel ile ilişkisi “istihbarat toplama” kapsamında mı?

Eğer bu ilişki istihbarat ilişkisi ise, gelen istihbarat niçin gizlenmiş? İstihbarat elemanı ile terör faaliyetinin iç içe olması anlamlı değil mi? Ergenekon tertibindeki cinayetlerin altından niçin hep polis istihbarat elemanları çıkıyor? Polis istihbarat elemanlarının polisteki ilişkileri niçin hep Fethullah Gülen bağlantılı polisler? İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bu sorulara Aydınlık gazetesindeki köşesinde yanıt verdi. İzliyoruz.

İşte Doğu Perinçek’in o yazısı:

Erhan Tuncel kim?
O zamanki Trabzon Emniyet Müdürü, Fethullah Gülen sicilli Ramazan Akyürek’in Trabzon’daki istihbarat elemanı, Büyük Birlik Partisi (BBP) militanı, Mc Donalds’ın bombalanması, Rahip Santoro cinayeti ve her taşın altından çıkan “ŞÜPHELİ”.

Hrant Dink’i öldürenler kim?
Erhan Tuncel’in ekibi ve hepsi BBP/Alperen Ocakları ilişkili.

BBP’nin ve Alperen Ocakları’nın kimliği?
Fethullah Gülen’in yan örgütleri.

Ramazan Akyürek kim?

Trabzon Emniyet Müdürü iken, Erhan Tuncel’i istihbarat elemanı olarak örgütlemiş, sonra Tayip Erdoğan’ın Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı. Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altuntaş’ın 2008 yılı başında beş önemli devlet kurumuna verdiği Emniyet içindeki 57 kişilik Fethullahçı polisler listesinin başlarında. İstanbul Valisi Erol Çakır siciline “Emniyet’teki hizipleşme içinde. İrticaî akımlara (Fethullah) yakın. Dikkat edilmeli” yazmış.

Ali Fuat Yılmazer kim?
Hrant Dink cinayeti sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi’nin azınlıklara bakan C Şubesi Müdürü. Başbakanlık Teftiş Kurulu raporuna göre, Hrant Dink’in öldürüleceği konusundaki istihbarat bilgilerini örtbas ediyor. Ergenekon Davası başlarken “yargıçları bilgilendiren” brifingi yöneten Emniyet görevlisi. Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altuntaş’ın 2008 yılı başında beş önemli devlet kurumuna verdiği Emniyet içindeki 57 kişilik Fethullahçı polisler listesinin başlarında. Ergenekon soruşturmasında avukatlar ve sanıklar tarafından çeşitli kanıtlara dayanılarak tertibin ve uydurma bilgilerin merkezindeki Emniyet görevlisi olarak suçlanıyor.

Malatya Zirve Kitabevi cinayeti failleri kim?
Danıştay yargıcını katletmekten Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından mahkûm edilmiş olan Alparslan Arslan kim?
Hukuk Fakültesi yıllarından beri BBP militanı, Fethullah Gülen’in Işık Evleri’nde yetişmiş, cinayetten önce Bulgaristan’da “Türk asıllı” bir Bulgar Ordusu albayı ile ilişkili olduğu MİT’in İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yolladığı yazıda belirtiliyor.

Bütün bu bilgileri üst üste koyunuz, hangi bağlantılar dikkat çekiyor?
Hrant Dink suikasti,
Rahip Santaro cinayeti,
Mc Donalds’ın bombalanması,
BBP militanı Erhan Tuncel,
Malatya Zirve Kitabevi cinayetinde BBP militanları,
Danıştay cinayetinde BBP militanı,
Erhan Tunceli istihbarat elemanı olarak örgütleyen Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek ve cinayetle ilgili istihbaratı gizleyen Emniyet görevlisi Ali Fuat Yılmazer.

Polisin bazı Fethullah Gülen bağlantılı İstihbarat ve Terörle Mücadele yetkilileri, Hrant Dink suikastini yapan ekibin “büyük abisi” Erhan Tuncel ile ilişkisi “istihbarat toplama” kapsamında mı, yoksa?
Eğer bu ilişki istihbarat ilişkisi ise, gelen istihbarat niçin gizlenmiş? İstihbarat görevi, istihbaratı gizleme görevi olarak mı yorumlanıyor?
İstihbarat elemanı ile terör faaliyetinin iç içe olması anlamlı değil mi?
Ergenekon tertibindeki cinayetlerin altından niçin hep polis istihbarat elemanları çıkıyor?
Polis istihbarat elemanlarının yan görevi terör elemanlığı mı?
Polis istihbarat elemanlarının polisteki ilişkileri niçin hep Fethullah Gülen bağlantılı polisler?
Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazerlerin Tayip Erdoğan yönetimi tarafından atanmaları ve korunmalarının anlamı?

ulusalkanal.com.tr

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: