Suriye’de isyancılar bir generali öldürdü

Suriye’nin Sana haber ajansından alınan habere göre, Tuğgeneral Muhammed Abdülhamit el-Avvad bugün maruz kaldığı silahlı terör saldırısı sonucu şehit oldu.

Yapılan açıklamada Tuğgeneral el-Avvad’ın görevine gittiği sırada Şam Çevre Kent’in Ğuta bölgesinde silahlı bir terör grubunun silahlı saldırısına maruz kaldığı ve yaşamını yitirdiği dile getirildi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada Tuğgeneral el-Avvad’ın Ğuta bölgesinin doğu kesiminde bulunan askeri birlikteki görevine gittiği silahlı terör grubunun açtığı ateşle olay yerinde yaşamını yitirdiğini şoförünün ise yaralandığını ifade etti.

Bunlar Müslüman değil, teröristtir
Şehit Tuğgeneralin Şoförü Suriye Televizyon kanalına yaptığı açıklamada; tuğgeneralin evinden askeri bölüğe giderken yolda bir yerde duran bir taksi gördüklerini, taksinin peşlerine düşerek yollarını kestiğini söyledi.

Şoför; takside bulunan silahlı 4 teröristin direk kendilerine ateş açtıklarını ifade ederken, ilk önce tuğgeneralin başından isabet aldığını, sonra da kendisinin de bir kurşun isabeti aldığını ifade etti.

Şehit Tuğgeneralin kardeşi ise; gaddar terörün abisini hedef aldığını ve onu şehit ettiğini ifade ederken; “Suriye’ye getirmek istedikleri ve iddia ettikleri sözde özgürlük ve demokrasi budur işte.. onlar kesinlikle Müslüman olamazlar, onlar teröristtir..” şeklinde konuştu.

Demiryollarında bir mühendisi katlettiler
Bu arada silahlı bir terör grubu bugün; Demiryolları Kurumunda çalışan Mühendis Haydar Abbas İsmail’i Homs Kentinin Şemmas Semtindeki evi önünde öldürdü.

SANA Muhabiri; Şehit Mühendis İsmail’in naşının Homs Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığını ifade etti.

Silahlı saldırı ve gasp eylemleri
Öte yandan silahlı terör grupları Hama kırsalında düşen Naimiye Belde binasına silahlı saldırıda bulunarak boya fabrikasını yaylım ateşine tuttu ve Sağlık Müdürlüğüne ait bir arabayı gasp etti.

Hama ilinden yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; 10 teröristten oluşan ve iki araba kullanan silahlı terör grubunun, Hama kırsalında düşen Selemiye bölgesinde Ikeyrbat Nahiyesine tabi Naimiye Belde binasına ateş açtıklarını, fakat açılan ateşte beşeri hasarın meydana gelmediğini açıkladı.

Kaynak; bir başka silahlı terör grubunun Hama – Selemiye otoyolu üzerinde düşen Dheymaş Boya Fabrikasına gelişi güzel ateş açtıklarını ve yine kimsenin yaralanmadığını ifade etti.

Aynı kaynak; bir diğer terör grubunun ise, Hama il Sağlık Müdürlüğüne bağlı aşı merkezi önünden Toyotta marka bir pikap aracını gasp ettiklerini söyledi.

Vatandaşı kaçırıp arabasını gasp ettiler
Silahlı bir terör grubu Hama ilinde, Hama araba lastikleri fabrikasında çalışan Ahd Halil adlı sivil vatandaşın yolunu keserek onu meçhul bir yere kaçırdı.

SANA’ya açıklama yapan Hamalı yetkili bir kaynak; silahlı bir terör grubunun, sabah saatlerinde işine gitmek için yola çıkan Halil’in köyü olan Kfar Alton yol ayırımında yolunu kestiğini ve onu meçhul bir yere kaçırdıklarını söyledi. Kaynak; teröristlerin, vatandaşa ait Sham model beyaz arabayı da gasp ettiklerini ekledi.

Kimliği meçhul cansız bir ceset bulundu
Öte yandan güvenlik birimleri; kurşun ateşiyle öldürülen kimliği meçhul bir kişiye ait cansız ceset buldu.

Hama ilinden bir kaynak; bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen cesedin yanında; Hama Kenti Şarkiye Semti sakinlerinden Mahir Abdülgani Osman adlı sivil vatandaşın kendinden geçmiş bir şekilde bulunduğunu ifade ederken, Osman’ın üzerinde şiddetli işkence izlerinin bulunduğunu açıkladı.

Aynı kaynak; cansız bedenin devlet hastanesinin morguna, Osman’ın da gerekli tedaviyi görmesi için yine devlet hastanesine kaldırıldıklarını ekledi.

Yine silah yüklü bir araba yakalandı
Bu arda güvenlik birimleri Deyrezzor ilinde Şula – Badiye otoyolu üzerinde kovalama ve çevirme operasyonuyla silah ve mühimmat yüklü Toyotto marka bir pikap yakaladı.

SANA muhabiri; yakalanan arabanın sahte plaka taşıdığını ifade ederken; içinde 1 adet PKC tipi makineli tüfek, 33 adet kalaşnikof ve bir miktar cephanenin bulunduğunu aktardı. Muhabir arabada aynı zamanda bir çok sahte pasaport ve 335 tablet uyuşturucunun yakalandığını ekledi.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

One Response to Suriye’de isyancılar bir generali öldürdü

  1. Halil Yılmaz says:

    Emperyalizme kendisini, dinini, ırzını satmış olan, buna rağmen müslümanım diyerek müslüman halklara işkence yapan yurdundan eden emperyalizme mal,can,yurt,varlığını teslim etmeye kalkan bu hainlere dur denebilmesi için herkesin birlik olması gerekir. ama bunları destekleyen liderler bakanlık makamı ve benzeri makamlarda bulunuyorlar ise nasıl yapılmalı.

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: