Suriye’de genel af

Suriye’de genel af ilan edildi. Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın onayladığı genel af, hükümet karşıtı gösterilerin başladığı günden bu yana işlenen tüm suçları kapsıyor.

Amerika ve müttefikleri ise Suriye’ye müdahale senaryolarını gündemden düşürmüyor.

Katar Emiri El Tani, Arap ülkelerine Suriye’ye askeri müdahale çağrısında bulundu. Amerikan CBS televizyonuna konuşan El Tani, Arap Birliği’nin Suriye’deki şiddeti durdurması için bu ülkeye birlik göndermesi gerektiğini belirtti.

Amerika’nın körfezdeki en sadık müttefiklerinden biri olan Katar, daha önce de Arap Birliği’nin Suriye’ye gönderdiği gözlemci heyetini geri çekmesi için yoğun baskı yapmıştı.

Amerika ve müttefiklerinin askeri müdahale çağrısında bulunduğu Şam yönetimine, Filistin Kurtuluş Örgütü ve Venezuela’dan destek geldi.

Filistin Kurtuluş Örgütü Siyasi Daire Başkanı Faruk el-Kaddumi, Amerika’nın kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. Faruk el-Kaddumi’ye göre bunun en çarpıcı örneği, Obama yönetiminin Suriye’de terörist gruplara destek vermesi.

Faruk el-Kaddumi; Amerika’nın Suriye’deki terörü desteklemek için bazı Arap devletlerini kendine bağlı hale getirdiğini belirtti.

Venezuela Başkanı Hugo Chavez de, Şam yönetimine destiğini yineledi. Chavez, Esad yönetiminin Amerika’ya karşı direniş gösterdiği ve ulusalcı bir politika izlediği için saldırıların hedefi haline geldiğini söyledi.

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: