Mümtazer’e TGB’den atanma sürprizi


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği’ne atanan Zaman gazetesi yazarı Prof. Dr. Mümtazer Türköne, Birlik Vakfı’nda verdiği konferans çıkışında Türkiye Gençlik Birliği üyeleri tartafından protesto edildi.

Kızılay Kumrular sokakta bulunan Birlik Vakfı binası çıkışında TGB üyeleriyle karşılaşan Türköne bir anlık şaşkınlığın ardından arabasına yürümeye başladı. TGB üyeleri “Zamanın Mümtaz’ı o koltuktan defol” sloganı eşliğinde arabasına kadar Mümtazer Türköne’yi takip etti. Atatürk Kültür Dil ve Tarih Kurumu’na atanması ile ilgili tepkilerini dile getirdi.

“Yetmişlerde Kontrgerilla’nın teorisyenliğini yapanlar bugün Atatürk Dil ve Tarih Kurumu’na oturtuluyor. Buna izin veremeyiz” diye atanmasına karşı çıktılar.

TGB üyeleri Türköne ile yol boyunca konuşmaya çalışan TGB üyeleri Atatürkçülük için paçozluktur demesine karşı “Fethullahçılık paçozluktur dedi. “Karısını döven yobazlardan demokrasi dersi almayız biz” şeklindeki ifadelere hiçbir yanıt vermeyen Türköne, TGB üyelerinin yaptığı protesto sırasında arabasına kadar sessiz kaldı. Ardından da arabasına binerek uzaklaştı.

tgb.gen.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: