ALMANYA, CEMAATİN MALVARLIĞINI TAKİBE ALDI

Kozinoğlu, Almanya’nın cemaat hazırlığını açıkladı: ‘Almanya, Gülen cemaatinin mal varlığını donduracak’

MİT Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu Almanya’nın Deniz Feneri atağının hedefinde AKP’nin yanı sıra Fethullah Gülen cemaatinin de olduğunu ortaya koyuyor. Alman Gizli Servisi BND’nin yaklaşık 5 yıldır Gülen cemaatinin mal varlığını takibe aldığını belirten Kozinoğlu, Almanya’nın cemaatin mal varlığını donduracağını açıkladı

Daha önce Aydınlık’ta yayımlanan açıklamalarında Almanya’nın hazırlığını yaptığı 2. Deniz Feneri davasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ifadeye çağıracağını, gelmediği takdirde de hakkında “kırmızı bülten” çıkartacağını açıklayan Kozinoğlu, Fethullah Cemaati’nin de Almanya’nın hedefinde olduğunu açıkladı.

İşte Kozinoğlu’nun el yazısıyla Almanya’nın cemaat hazırlığı :

“Almanya ayrıca Deniz Feneri Davası’nın 2. İddianamesi ile eşzamanlı ve bağlantılı olarak Fethullah Gülen okulları, vakıfları, ticari faaliyetlerini ve (BND bu konuda ayrı bir birim kurarak yaklaşık 5 senedir F. Gülen varlığını takip edip, sadece Almanya’da değil, tüm dünyada bilgi toplamaktadır) tüm varlığını kapatıp donduracaktır. Bu bağlamda da Alman Gizli Servisi (BND) İsrail, Fransa, Rusya Federasyonu, Belçika ve Hollanda ile operasyonel ortaklık gerçekleştirmektedir.”

Kozinoğlu açıklamalarının devamında Almanya’nın 2. Deniz Feneri davasıyla hem AKP hem de Fethullah Gülen cemaatine operasyon hazırlığında olduğu için gizli servis BND’nin başındaki ismi, görev süresi dolmasına rağmen 2 yıldır aynı görevde tuttuğunu da vurguluyor. Kozinoğlu, Almanya’nın Gülen cemaatini neden hedef aldığını da şu şözlerle açıklıyor:

ABD’nin AKP’yi kullanmasından rahatsız

“Almanya, F. Gülen’in ABD tarafından kullanılmasından, Gülen’in gücünden, okullarından ve AKP’den son derece rahatsızdır. Almanya, özellikle Kafkaslar ve Ortadoğu’da halen mevcut olan yeraltı zenginlikleri ile Orta Asya’da çıkarılmamış olan yeraltı zenginliklerinin elde edilmesi / kontrol edilmesi bağlamında ABD’nin en büyük rakibidir.

Bu zenginliğin Avrupa’ya aktarımında Türkiye’nin stratejik ve coğrafik avantajını ve rolünü bilen Almanya, ABD’nin Türkiye’yi AKP ve RTE (Recep Tayyip Erdoğan) vasıtasıyla “Ilımlı İslam”a çevirmesine ve ABD’nin RTE’yi Orta Doğu’ya karşı kullanmasına şiddetle karşıdır.”

Almanya, Erdoğan’ı Deniz Feneri’nde ifade vermeye çağıracak

Kaşif Kozinoğlu, Almanya’nın hazırlığını yaptığı 2. Deniz Feneri davasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ifadeye çağıracağını, gelmediği takdirde de hakkında “kırmızı bülten” çıkartacağını açıklamıştı. Alman mahkemelerinin Zahit Akman ile birlikte diğer Deniz Feneri sanıklarını da ifadeye çağıracağını belirten Kozinoğlu, hazırlanan 2. Deniz Feneri iddianamesinde Tayyip Erdoğan’ın gizli hesap bilgilerinin de yer alacağını belirtiyor. Kozinoğlu, daha önce yayımladığımız açıklamasında Tayyip Erdoğan’ın İsviçre bankalarındaki 8 ayrı gizli hesapta 800 milyon doları olduğunu gündeme getirmişti.  Kozinoğlu, Almanya’nın başka ülkelerdeki Erdoğan’ın gizli hesaplarını da saptadığını belirtiyor.

Aydınlık-25 Aralık 2011

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: