Zaman’ın, “Mehmetçiğe domuz eti yediriyorlar” haberinin altından askeri ihale çıktı

Geçtiğimiz günlerde Zaman gazetesinde yer alan “Askere at ve domuz eti yedirildi” başlıklı haber üzerine söz konusu şirket ve 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yetkilileri, haberin gerçeği yansıtmadığı açıkladı.

Zaman gazetesi, manşet haberinde Edirne’nin Keşan ilçesindeki askerlere at ve domuz eti yedirildiğini ileri sürmüştü. “Askere at ve domuz eti yedirildi” başlıklı haberde uyarılara rağmen askeri yetkililerin Mehmetçiğe at ve domuz eti yemeye devam ettiği iddia ediliyordu.

Bu suçlama üzerine söz konusu şirket ve 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yetkilileri, tugayda tüketilen hamburger, tost, sandviç ürünlerinin içinde domuz ve at etinin bulunduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yetkilileri, “Gerçek dışı olan haberle ilgili bu mümkün olamaz. Numunesinden at ve domuz eti rastlanan ve tespit edilen bir gıda maddesinin yalnız tugayda değil, hiçbir yerde satışına izin verilemez. Yazılanlar gerçek dışı” dedi.

Firma sahibi Ali Aguş ise “Muhabir beni telefonla arayarak elinde bir belge olduğunu benim firmamın ismi altında Keşan 4. Mekanize Piyade Tugayı Komutanlığına vermiş olduğum tost, hamburger, sandviç ürünlerinde at ve domuz eti bulgusuna rastlandığına ileri sürdü. Bizim ürünlerimizden Malkara 95. Zırhlı Tugayından 9 Haziran’da numune alınarak at eti ve domuz eti çıktığı iddia edilen Alo Gıda Hattı bize baskın yaparak incelemiş olduğu raporlar neticesinde temiz çıktığı belgeleri elimizdedir” şeklinde konuştu.

ZAMAN’IN HEDEFİ ASKERİ İHALE

Ürünlerin 95. Zırhlı Tugayı‘nın isteği üzerine Bursa’da da yaptırılan ikinci bir tahlil sonucunda da temiz çıktığını ifade eden Aguş, “Burada dikkatinizi çekmek istediğim bir konu var burada bu ayın 20’sinden sonra askeri ihaleler var. Bunlar rakiplerimiz tarafından bize bir sabotaj yapıldı.Bu ihale üzerinde yapılan bize bir oyundur. Herhangi bir sucuk üreticisi de değiliz biz. Belirli markaları alıp kendi tesislerimizde hijyen bir şekilde paketleyerek piyasaya sürüyoruz. Bu asılsız olay şirketimizi zarara sokmuş bizi de üzmüştür. Kamuoyunun bu yanlış habere itibar etmemesini bizim ve askerimizin böyle bir komploya maruz kaldığını bilmesini isteriz” diye konuştu.

ASKERHABER / HABER MERKEZİ

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: