Kozinoğlu: AKP’yi kapanmaktan Koru’nun şantajı kurtardı

Üst düzey MİT yöneticisi Kaşif Kozinoğlu AKP’nin nasıl kapatılmadığını anlatıyor:

‘Anayasa Mahkemesi üyesi Serdar Özgüldür’ün, intihal yaptığı hususu Fehmi Koru tarafından belgeli olarak tespit edilmiş ve bu olay gündeme getirilme tehdidi ile Özgüldür’e o malum ‘tarihi oy’ verdirilmiştir’

Silivri Cezaevi’nde henüz belirlenemeyen bir sebeple hayatını kaybeden MİT Asya Masası Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, ölmeden önce Aydınlık’a yaptığı açıklamalarda, AKP’ye kapatma davasıyla ilgili gündemi sarsacak önemli açıklamalarda bulundu. Kozinoğlu açıklamalarıyla Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin AKP’yi “laiklik karşıtı eylemlerin odağı” olmakla mahkum etmesine rağmen kapatmamasının şifrelerini veriyor. Kapatılma kararı için 1 tane daha “kapatılsın” oyunun gerektiğini hatırlat a n Kozinoğlu, askeri kontenjandan AYM üyeliğine atanan Hakim Albay Serdar Özgüldür’ün şantajla “kapatılmasın” oyu verdiğini açıklıyor. Kozinoğlu, Özgüldür’e santaj yapanı da açıklıyor: Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen Star Gazetesi yazarı Fehmi Koru!

Şantaja konu olan olay ise Özgüldür’ün akademik çalışmasında “intihal” yaptığı iddiası. Kozinoğlu olayı şöyle anlatıyor: “Serdar Özgüldür’ün, intihal yaptığı hususu gazeteci Fehmi Koru tarafından belgeli olarak tespit edilmiş ve bu olay gündeme getirilme tehdidi ile Serdar Özgüldür’e “o” malum tarihi oy verdirilmiştir” diyor.

Serdar Özgüldür’ün kardeşi, Harp Okulu’nda görevli Ayhan Özgüldür ve eşinin, Fehmi Koru ve ailesi ile çok “sıkı fıkı” olduğunu belirtiyor. Kozinoğlu, Ayhan Özgüldür’le ilgili çok ciddi bir bilgiyi gündeme getiriyor: “Ayhan Özgüldür, Fethullah Gülen’in Harp Okulu’ndaki İMAMI’dır!”

İşte Kozinoğlu’nun ifadeleriyle AKP’ye kapatma davası…

“AKP’yi esasen kapattırmayan, “kapatılsın” oyu vermeyen, askeri kontenjandan Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanan Hkim Albay Serdar Özgüldür’dür. Serdar Özgüldür’ü, Anayasa Mahkemesi’ne üye yaptıran emekli Org. Yaşar Büyükanıt’tır.

Özgüldür, AKP’nin “laikliğe karşı eylemlerin odağı olduğunu” kabul etmesine rağmen, ‘Kapatılsın’ yönünde oy vermeyerek (6 olan “kapatılsın” oyunun, 7’ye yükselmesini önleyerek) kapatma kararının hayata geçirilmesini engellemiştir… Serdar Özgüldür’ün, intihal yaptığı hususu gazeteci Fehmi Koru tarafından belgeli olarak tespit edilmiş ve bu olayı gündeme getirme tehdidi ile Serdar Özgüldür’e o malum ‘tarihi oy’ verdirilmiştir.

‘Tümg. Çubuklu biliyor’

55 yaşında olan ve 65 yaşına kadar Anayasa Mahkemesi Başkanlığı yapabilmek uğruna, bir asker olarak Cumhuriyeti, tarihi boyutları ile satabilen Serdar Özgüldür, bakalım 65 yaşına kadar görevinde kalabilecek mi? Ve tarih sayfalarında nasıl yer alacak? Anayasa Mahkemesi üyeliği gibi kıyak bir göreve gelen bir subay AKP’yi kapattırmamıştır. Gerçek budur! Söz konusu gerçeği de en iyi Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu bilmektedir.

AKP’yi kapatmayan bir subaydır. Adı da Serdar Özgüldür’dür. Sana Anayasa Mahkemesi hayırlı olsun! Harp Okulu’nda yediğin yemekler ise haram!.. Balyoz’dan yatan subaylara özellikle duyurulur. Gerçekleri bilelim değil mi?

Bir çok komplo, bu tip gündemlerle doğrularla engellenir.

Türkiye doğruları bilmeye başlayacak artık.

Hakikatler Türkiye’yi özgür kılacak!

‘Cemaatin Harp Okulu İmamı Ayhan Özgüldür’

Kozinoğlu açıklamalarının devamında Anayasa Mahkemesi üyesi Serdar Özgüldür’ün kardeşi Ayhan Özgüldür’ün Fethullah Gülen cemaatinin ‘Kara Harp Okulu İmamı’ olduğunu ifade ediyor:

“Fehmi Koru esasen Serdar Özgürdür’ün kardeşi öğretmen albay Ayhan Özgüldür’ün ve eşinin çok yakın aile dostudur. Ayhan Özgüldür, F. GÜLEN cemaati mensubudur… Ayhan Özgüldür ve eşi eski Oyakbank çalışanı bayan Özgüldür, Fehmi Koru ve ailesi ile çok sıkı fıkıdır. Yani Ayhan Özgüldür, Fethullah Gülen’in Harp Okulu’ndaki İMAMI’dır.

Halen ve uzun yıllardır Kara Harp Okulu’nda Bölüm Başkanı olarak görev yapan Ayhan Özgüldür, İlker Başbuğ tarafından bir ara Kara Harp Okulu’ndaki görevinden uzaklaştırılsa da, Büyükanıt Genelkurmay Başkanı olunca, Özgüldür’ü tekrar Harp Okulu’na tayin ettirmiştir. Nedeni çok açık değil mi? Yani 27 Nisan e-muhtırasını yapıp, muhtırada yazılan hususları hayata geçirmeyen geçirttirmeyen Büyükanıt’a, neden hiçbirşey yapılmıyor anlıyor musunuz? Dolmabahçe görüşmesini geçiniz. Satılan çok içerikli satılmıştır.”

Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: