Arap Birliği Genel Sekreteri Arabi’den Esad’a: “BM’de Suriye karşıtı karara yolu açmayız “

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar  Esad tarafından kabul edilen Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil Arabi, Arap Birliği’nin Suriye’ye karşı alınabilecek düşmanca bir kararın “kaynağı” olmayacağını söyledi.

Arabi, Birliğin Suriye’nin güvenlik ve istikrarına büyük özen gösterdiğini, içişlerine her türlü yabancı müdahaleyi reddettiğini belirtti. Arabi, Birliğin, içinden geçtiği zorlukları aşmada yönünde Suriye’ye yardımcı olmak istediğini ifade etti.

Medya uyarısı

Esad-Arabi görüşmesinde, Suriye’deki reform sürecinin hızlandırılması için bir dizi pratik adım üzerinde görüş birliği sağlandı.

Esad, görüşmede, Suriye’yi hedef alan medya yalanlarına ve kışkırtmalara itibar edilmemesi gereğine vurgu yaptı; medyanın Suriye’nin görünümünü kötüleme, güvenlik ve istikrarını sarsma çabasıyla gerçekleri çarpıttığı, asılsız haberler yaymaya kalkıştığı uyarısında bulundu.

Filistin konusunda destek

Arabi, Arap Birliği’nin Filistin’in Birleşmiş Milletler’de tam üyelik kazanması için harcadığı çabalar konusunda Esad’a bilgi verdi. Esad, Suriye’nin Arap Birliği’nin bu konudaki çabalarına ve Filistin halkı ile tüm Arapların çıkarlarına hizmet edecek her türlü faaliyete tam desteğini bildirdi.

Görüşmede Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Basın Danışmanı Büseyna Şaban, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Suriye’nin Arap Birliği Daimi Temsilcisi Büyükelçi Yusuf Ahmet, Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Bin Hille  ve Arabi’ye eşlik eden heyet katıldı.

Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: