Silivri nöbetine CHP’li gençlerden destek geldi

Özel Görevli Mahkemeler’in kaldırılması için Silivri Cezaevi önünde kurulan nöbet çadırının 3. günü de coşkuyla devam etti. CHP Silivri Gençlik Kolları’ndan yaklaşık 40 kişilik bir grup nöbet çadırını ziyaret etti. Nöbetçiler ve CHP’liler arasında büyük bir dayanışma örneği sergilendi. Balyoz davasından tutuklu yargılanan emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, dün evlilik yıldönümleri olduğu için nöbet çadırındaki eşi İrem Kutluk’a bir telgraf ve çiçek gönderdi.

Nöbet eylemine katılan kişilerin “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla karşıladığı grup, yanlarında getirdikleri yiyecekleri ikram etti. Gençlik Kolları Başkanı İzzet Gültekin, “Dayanışmanız dayanışmamız” diyerek nöbet tutanları selamladı. Gültekin, “Emeğiniz emeğimizdir. Mücadelenize sonuna kadar katılıyoruz. Her zaman yanınızdayız” dedi.

Öte yandan Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin de ziyaretçiler arasındaydı. Harun Tekin, destek için geldiği nöbet çadırında tutukluların aileleriyle de sohbet etti.

Avrupa’da da nöbet çadırları açılacak

Gazetemiz Avrupa temsilcisi Ali Mercan da Almanya’dan bir heyetle nöbet eylemine katıldı. Mercan, çadır eylemini duyduklarında çok heyecanlandıklarını ve Almanya’da 3 Eylül’de bir toplantı yaptıklarını söyleyerek Avrupa’nın da çeşitli yerlerinde nöbet çadırları açarak eylemi devam ettireceklerini açıkladı. Mercan, “Avrupa’da Özel Görevli Mahkemeler’in kapatılması için Almanca, Fransızca ve İngilizce bildiriler yayınlayarak kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Çok yakında da Avrupa Birliği’nin Brüksel’deki merkezinde büyük bir miting yapacağız. Gazetemizde yapılan aramalardan sonra özellikle Almanya’daki abone sayımızda büyük bir artış oldu. Nöbet eylemi için de yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız çok büyük bir dayanışma örneği sergiliyorlar. Çok sayıda gelmek isteyen var. Biz de bu yüzden Avrupa’nın çeşitli yerlerinde nöbet çadırları açacağız” dedi.

Çadırda yıldönümü

Bu arada 1. Balyoz davasından tutuklu yargılanan emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk ve eşi İram Kutluk’un dün evlilik yıldönümleriydi. Ali Deniz Kutluk İrem Kutluk’a bir telgraf göndererek evlilik yıldönümlerini kutladı. Kutluk, telgraftra gelecek 30 yılı hür ve birlikte geçirmek dileklerini iletti. Kutluk’un telgrafta belirttiği adres ise dikkatten kaçmadı: “Silivri Cezaevi karşısı. Çadır eyleminde bulunan İre3m Kutluk Silivri İstanbul.” Telgraf karşısında duygulu anlar yaşayan İrem Kutluk’a ardından bir sürpriz daha geldi. Ali Deniz Kutluk bu sefer de bir çiçek ve pasta göndererek yıldönümlerini kutladı. Nöbet çadırında bulunanlar da Kutluk’u tebrik etti. Kutluk herkese pastadan ikram etti.

Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: