İKİNCİ ORTAM DİNLEMESİ KAYDI İNTERNETE SERVİS EDİLDİ

İstifa eden Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in yasadışı ortam dinlemesiyle yöntemiyle dinlenmesi ve kayıtların servis edilmesi Türkiye’nin gündemine oturdu. Konu tartışılmaya devam ederken, ikinci ses kaydı da internete düştü. Askeri hukukçular, ortam dinlemesi ve internete yüklenmesinin “casusluk faaliyeti” olduğunu belirtiyor. Genelkurmay Başkanlığı ise, toplantının yasadışı şekilde nasıl dinlendiği ve kaydın nasıl servis edildiğiyle ilgili inceleme başlattı.

Tutuklu komutanlar sorununun çözülmemesine tepki göstererek istifa eden Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in yasadışı ortam dinlemesiyle elde edilen ses kaydı gündemdeki yerini koruyor. Tartışmalar sürerken bugün ikinci ses kaydı yayınlandı.

ASKERİ HUKUKÇULAR: CASUSLUK!
Askeri hukukçular, terörle mücadelede yaşanan sorunların çözümüne yönelik olduğu anlaşılan bu toplantının yasadışı şekilde dinlenmesi ve internete yüklenmesinin casusluk olduğunu belirtiyor. Emekli Askeri Hakim Kürşad Veli Eren, yasa dışı dinlemeyi Ulusal Kanal’a değerlendirdi.

Bu konuşmaları yasa dışı yollarla kayda alarak servis edenler, vatan hainidir. Ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun 329’uncu maddesinde yazılı “Devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama” suçunu işlemişlerdir. Eylemlerinin TCK’nın 330’uncu maddesinde yazılı “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçunu oluşturması da olasıdır. Bu suçun cezası müebbet hapistir.

Emekli Askeri Hakim Eren, “Olayın failleri hakkında mutlaka yasal işlem yapılmalı ve yargılanıp cezalandırılmaları sağlanmalıdır” dedi.

GENELKURMAY İNCELEME BAŞLATTI
Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadele faaliyetinin yasadışı şekilde nasıl dinlendiği ve internete yüklendiğini bulmak için inceleme başlattı.

AKP’Lİ CANİKLİ’DEN PERDELEME
AKP cephesinden ise ilginç bir değerlendirme geldi. Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Genelkurmay’ı dinleyenin MİT ve Emniyet olmadığını ileri sürdü.

BASIN CASUSLUKTA ISRARCI
AKP yanlısı basın ile holding basını da Emekli Orgeneral Işık Koşaner’in ses kayıtlarına yoğun ilgi gösterdi. Kayıtların içeriğini 8 sütuna manşet atan gazeteler ve geniş yer veren televizyonlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan psikolojik savaşa katkı sağladı.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: