Ankara’daki generalleri koruyamayan Silvan’daki askerini hiç koruyamaz

6 görevli general için yakalama kararı alındı. Biri Orgeneral, EDOK Komutanı ve Yüksek Askeri Şura Üyesi Nusret Taşdelen. Silivri’deki emekli generallerin çetelesi artık tutulmuyor.

Utanmayanlar, bu milletten değildir
Komuta kademesi, yarın ne yapar bilmiyoruz, ancak şu anda tam siper durumundadır. Bunu Türkiyemizin yaşanan en önemli gerçeği olarak saptamak zorundayız. Komuta kademesi, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Kafes, Amirallere Suikast ve en son İnternet Andıcı başlıkları altında yürütülen ABD operasyonuna beyaz bayrak çekmiştir. 4 yıldır milletçe tanık olduğumuz olay budur.

Düşmanın doğrulttuğu namlu karşısında bir askerin ellerini havaya kaldırması ne anlama geliyorsa, bugün milletin başını önüne eğerek görmemeye çalıştığı manzara aynıdır. Utanmayanlar, bu milletten değildir.

Yargı değil savaş
Hiç kimse bu milleti kandırmaya kalkışmasın. 4 yıldır yaşananlar, bir yargı süreci değildir. Bir ABD operasyonu yürütülmektedir. Tutuklu komutanlar ve en son istifa eden komutanlar, yürütülen işin hukukla açıklanamayacağını kaç kez dile getirdiler. Bunun bir yabancı devlet harekâtı olduğunu vurgulayan cesur komutanlar da oldu.
ABD emperyalizmi, Türk Ordusunu savaşmadan yenme stratejisi izliyor. Komuta kademesinin bugüne kadarki stratejisi ise, savaşmadan yenilmektir.

Suriye ile değil vatanın güvenliğiyle ilgilenmeli
Kaldı ki olayın sıcak savaş boyutu da vardır. ABD işgali altındaki Irak’tan yönetilen ve ABD ile İsrail’in desteklediği bölücü terör, kırdan kente inmiştir ve yakında hükümet binalarına karşı eylemler yapacağı görülmektedir. TSK, Suriye’ye bakacağına kendi vatanıyla, kendi milletiyle ilgilenmelidir.

Güven ve moral yıkımına derhal son verilmeli
Ankara’daki orgenerallerini, İstanbul ve İzmir’deki koramirallerini, 49 general ve yüzlerce silah arkadaşını koruyamayan bir genelkurmay, Silvan’daki askerini hiç koruyamaz. Bugün yaşanan olay budur.

Düşman, bu operasyonuyla şerefli komutanlarımızı hapse tıkmanın ötesinde, Türk Ordusunun itibarını ve moralini yıkmaktadır. Bu gerçekleri herkes bilmekte ve söylemektedir. Açıkça bağıra bağıra söyleyen komutanlar da vardır.

Öte yandan bu manzarayı seyreden, “yargı çözer” safsatasıyla bu milleti ve silah arkadaşlarını aldatan komutanlardan bu millet utanmaktadır. Hele gazete sayfalarında, can telaşı içinde ABD emperyalizmine yaranma gayretkeşliğine girenleri görmek, Ordusunu seven herkese utanç veriyor.

Generalini, subayını koruyamayan bir Orduya milletin güveni sarsılmakta, baş aşağı gitmektedir.

Milletin bugün tek umut ve özlemi, komuta kademesinin Orduyu kendisine yakışan özgüven ve morale kavuşturmasıdır.

Ordudan ABD için değil
Vatan için kahramanlık bekleniyor

Libya’dan sonra Suriye sürecinde, TSK’nin karşı karşıya bulunduğu tehdit, bütün çıplaklığıyla meydandadır.

Irak’ın kuzeyinde bölücü teröre karşı askeri harekât yapamayan TSK, Suriye’de ABD’nin insan hakları muhafızlığını mı yapacaktır?

TSK, ABD operasyonuna teslimiyete devam ederse, ABD’nin askeri gücüne dönüşür. Dünya savaş tarihinde bunun sayısız örneği bulunuyor.

TSK, kahramanlığını ülke bütünlüğü ve vatan savunmasında göstersin. Haçlı seferinde kahramanlık değil, ihanet ve utanç vardır.

Yeni komuta kademesi, büyük sorumlulukla karşı karşıyadır.

Doğu Perinçek/Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: