ABD’NİN FİNANSE ETTİĞİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİN BAĞLANTILARI

Peki Suriye’de bu karışıklığı yaratan  Müslüman Kardeşler örgütün arkasındaki güç kim? Arap ve Ortadoğu ülkelerinde faaliyet gösteren bu örgüt ne amaçla kuruldu? Bu soruların yanıtını Ortadoğulu gazeteci Abdülselam Sultan anlattı. Müslüman Kardeşler örgütü. Suriye’deki karışıklığın baş aktörlerinden. Peki bu örgütün hedefi ne? Ortadoğu ve bölgeyi çok iyi tanıyan gazeteci  Abdülselam Sultan Müslüman Kardeşler örgütünün ilerici ve ulusalcı güçlere karşı kurulduğunu belirtti.

Abdülselam Sultan, Amerika’nın yeşil kuşak projesini hayata geçirmek için  bu örgütün her ülkede farklı adlarla kullanıldığını vurguladı.

Müslüman Kardeşler örgütünün AKP ile ideolojik bağı olduğunu kaydeden gazeteci Abrdülselam Sultan, örgütün finansal bağlantısına dikkat çekti.

Abdülselam Sultan, gerici Müslüman Kardeşlerin en büyük destekçilerinden biri olarak ta  Suudi Arabistan’ı gösterdi. Örgüt, özellikle ABD petrol ve silah tekelleri ile Suudi sermayesinin ortak kurduğu şirket ARAMCO ile finanse edildi. Birçok Arap ülkesinde kanlı suikastlar yapan örgüt bugün de Suriye’de iş başında.

Diğer taraftan Müslüman Kardeşler örgütünün Türkiye’nin yakından tanıdığı ve yolsuzluklarla gündemde olan Deniz Feneri Derneği ile ilişkisi olduğu da iddia ediliyor.

Almanya’da, yardım amaçlı topladığı milyonlarca avro’yu amacı dışında kullanmaktan mahkum olan derneğin Müslüman kardeşler örgütünede para gönderdiği belirtilmişti. CHP’li Ali Kılıç da Almanya’daki Deniz Feneri’nin Müslüman Kardeşlere para gönderip göndermediğini sormuştu.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: