CHP’Lİ ALTAY’DAN, “ÖZEL GÖREVLİ” REKTÖRE TEPKİ

Atatürk’ten görev aldığını söylediği için Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemirli tarafından okuldan uzaklaştırılmak istenen TGB Manisa İl Başkanı Erdem Özdemir’e CHP’den destek geldi. Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay yaptığı yazılı açıklamada, “Atatürk’ü savunmak bile AKP’nin ileri demokrasisinde suç teşkil etmektedir” dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın 23 Aralık 2010 tarihinde Manisa Celal Bayar Üniversitesini ziyareti öncesi yaşanan bu konuşmalar Türkiye’nin gündemini meşgul etmişti.

Arınç’ı protesto etmek için toplanan Türkiye Gençlik Birliği üyesi 6 öğrenciye üniversite rektörü Mehmet Pakdemirli müdahale etmişti.

Yaşananların ardından Pakdemirli’nin gizli bir soruşturma sonucunda Türkiye Gençlik Birliği Manisa Şube Başkanı Erdem Özdemir’i okuldan uzaklaştırma kararı aldığı ortaya çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, Özdemir’e açılan soruşturmaya tepki gösterdi.

AKP’nin atadığı rektörlerin, AKP’ye hizmet ettiğini vurgulayan Altay, özgür düşüncenin AKP’nin atadığı rektörler tarafından sindirilemediğini ifade etti.

Demokrasi naraları atan AKP, kendisine yönelik tepkilere asla tahammül edememektedir. Bilimin ve özgürlüğün hâkim olması gereken üniversitelerimiz AKP yandaşlarına hizmet etmenin merkezi haline getirilmiştir.  Açık bir biçimde görülmektedir ki, Atatürk’ü savunmak bile AKP’nin ileri demokrasisinde suç teşkil etmektedir.

1 yıl okuldan uzaklaştırma cezası olan Erdem Özdemir, kendisine gerekçesiz ve ağır bir ceza verilmeye çalışıldığını belirtti.

Ulusal Kanal

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: