YENİ CHP’DEN, ORDU KONUSUNDA AKP’YE DESTEK

Ordu’nun komuta kademesinin “tepki istifaları” sonrasında, “asker kışlasında kalsın, siyaset yapmasın, kuralları seçilmişler koysun” diyen CHP, aynı tavrını sürdürüyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Eyvallah, saygı duyuyoruz, demokratik tepki; fakat hangi gerekçe ile oldu bilmek istiyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu, sivil iradenin her şeyin üstünde olduğunu vurgulayarak Hükümete destek çıktı. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet komutanlarının istifalarını Hürriyet Gazetesi’ne değerlendirdi…

Sivil iradenin her şeyin üstünde olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, istifa eden komutanların haksız olup olmadığını anlayabilmek için istifa gerekçelerinin kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini savundu.

“Yeni Genelkurmay Başkanı Sayın Necdet Özel, istifaların nedenini ortadan kaldıracak, giderecek bir görüşme ortamı yarattı mı? Bunu da bilmiyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, bu nedenle perde arkasındaki olayların gün yüzüne çıkarılması gerektiğini belirtti.

İstifaların, ordunun demokrasiye bağlılığını gösterdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de darbe döneminin bittiği bir kez daha görüldü. Yaşananlar, siyasi otorite ile uyuşmazlık çıktığında kişilerin görevlerinden ayrılabileceğini gösterdi” diye konuştu.

Hafta sonu toplanan CHP Merkez Yönetim kurulu’nun ardında da yeni CHP’den benzer açıklamalar gelmişti:
“Kuralların seçilmişler tarafından koyulması, yönetime seçilmişlerin hakim olması demokrasinin temel ilkesidir. Asker kışlasında kalsın, siyaset yapmasın.”

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: