KOŞANER’İN MESAJI BİR İDDİANAME NİTELİĞİNDE

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’in veda mesajında yer alan ifadelerin “suç duyurusu” niteliğinde olduğunu açıkladı. Koşaner’in veda mesajında “Onurlu Komutan”ın tanımını yaptığını ifade eden Perinçek, yeni komuta kademesine de bir “Eylem Kılavuzu” bıraktığını belirtti. Perinçek, “Gafiller, ister anlamasınlar, ister anlamazlıktan gelsinler, Org. Koşaner bir iddianame yazmıştır. ” dedi. Orgeneral Işık Koşaner’in, veda mesajındaki iki önemli tespite vurgu yapan Doğu Perinçek, mesajda “Onurlu Komutan Tanımı”nın yapıldığını söyledi. Silivri Cezaevi’nden basın açıklaması yapan Doğu Perinçek; Koşaner’in “onurlu komutan” tanımını değerlendirdi.

KOŞANER’İN ONURLU KOMUTAN TANIMI
Komutan, silah arkadaşlarının “hukuka ve vicdani değerlere” aykırı olarak tutuklanmasına teslim olamaz.
Komutan, TSK’nin “bir suç teşkilatı” olarak gösterilmesine boyun eğemez.
Komutan, “her türlü yalan haber ve iftiralarla” Türk milletinin “kendi silahlı kuvvetlerine karşı” kışkırtılmasına sessiz kalamaz.

Perinçek, Orgeneral Işık Koşaner’in bir “eylem kılavuzu” bıraktığını da ifade etti. Perinçek, “Eylem planına göre; komutan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan uygulamaların “önlenmesi” için “yetkili makamlar nezdinde” girişimlerde bulunur. Girişimleri dikkate alınmazsa, uygun eylemi yapar.” ifadesini kullandı.

İşçi Partisi Lideri, Orgeneral Işık Koşaner’in yayımladığı mesajı bir suç duyurusu olarak niteledi. Koşaner’in istifasıyla ilgili AKP ve CHP’den gelen yorumları da eleştirdi.

Org. Işık Koşaner, daha önceki 3 Genelkurmay Başkanı gibi, iktidar sahipleri önünde madalya taksınlar diye eğilmemiştir. Görevinden, başı dimdik, tarihi bir bildiri yayınlayarak ayrılmıştır. “Uyarı” hafif kalır, Türk Ordusuna karşı tertiplere devam edenlere “yeter artık” denmektedir. Okuma yazması olanlar, bu bildirinin bir suç duyurusu olduğunu görmüşlerdir. Anlamayan, yalnız BOP Eşbaşkanlığı değildir. Neo-CHP yönetimi de, komutanlardan “istifa gerekçesi” talep ederek, Koşaner’in veda mektubunu hiç ama hiç anlamadığını sergilemiştir. Kılıçdaroğlu’nun kendisi yazdığı halde, bu açıklamayı başka bir CHP yetkilisine okutması, saklanma ihtiyacını yansıtmıştır. Kılıçdaroğlu, AKP kuyruğundaki her açılımını, bir başka CHP yöneticisi aracılığıyla sahnelemektedir.

Perinçek, Orgeneral Işık Koşaner’in mesajını bir iddianameye benzetti. Mesajda “hukuka aykırı tutuklamalar, terfilere yasadışı müdahaleler ve TSK’nın bir suç teşkilatı olarak gösterilmesi gibi suçların belirlendiğini vurguladı.

İŞTE KOŞANER’İN SUÇLULAR LİSTESİ
Org. Koşaner, suçları saptamakla yetinmemektedir; bu suçları işleyenleri de tutanağa yazmaktadır:
Hukuka ve vicdana aykırı tutuklamaları yapanlar,
TSK’nin terfilerine, bu yasadışı tutuklamalar yoluyla müdahale edenler,
TSK’yi bir “suç teşkilatı” olarak gösterenler,
Milleti, TSK’ye karşı kışkırtanlar,
Bütün bu uygulamaları, girişimlere rağmen önlemeyen “yetkili makamlar”; yani Başbakan ve Cumhurbaşkanı koltuğunda oturanlar.

Doğu Perinçek, bundan sonra göreve gelecek komutanların durumuna da dikkat çekti. İşçi Partisi Lideri Perinçek, “Türk milleti, görevi teslim alan Org. Necdet Özel’i, komutanı Org. Işık Koşaner’in ölçüleriyle değerlendirecektir. ” dedi.

Doğu Perinçek

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: