“ATATÜRK DEVRİMLERİ VE CUMHURİYET’E SAHİP ÇIK, KENETLEN”

İstifa eden Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Bahriyelilere hitaben 4 sayfalık veda mektubu yazdı. Tarihi önemde vurguların yer aldığı mektupta Oramiral Yiğit, Bahriyelilere, “tertiplere karşı kenetlenin” çağrısı yaptı. Deniz Kuvvetleri’nin tesadüfen hedef alınmadığını yazan Yiğit, davaların Bahriyelilerin moral ve disiplini ile harbe hazırlığını olumsuz etkilediğini açıkladı.

İstifa eden Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Bahriyelilere çok önemli vurguların yer aldığı 4 sayfalık bir mektupla veda etti.

Oramiral Yiğit, denizcileri hedef alan tertiplerin, Kocatepe gemisinin batışı ve Marmara Depremi ile aynı ölçüde zarara uğrattığını yazdı.

SALDIRILAR TESADÜF DEĞİL
Oramiral Yiğit, Deniz Kuvvetleri’ne saldırıların tesadüf olmadığını belirtti ve Bahriyelilere “yaşadığımız sürecin iyi tahlil edin” çağrısında bulundu.

Milli menfaatlerimizin korunması kapsamında, bilhassa Ege ve Doğu Akdeniz’de kritik görevler deruhte eden ve en güçlü dönemini yaşayan Deniz Kuvvetlerimiz’in; devletimizin stratejik menfaatlerine katkıları nedeniyle, sürekli hedef alınarak yıpratılmasının bir tesadüf olmadığını, bu anlamda yaşadığımız sürecin iyi tahlil edilmesi gerektiğini değerlendirmekteyim.


HARBE HAZIRLIĞIMIZ ETKİLENİYOR

Oramiral Eşref Uğur Yiğit; denizcileri hedef alan davaların, Deniz Kuvvetleri’ne büyük zararlar verdiğini ifade etti.

Görev sürem boyunca devam eden davalar nedeniyle, 2’si koramiral rütbesinde 15 amiral, 51 üstsubay, 7 subay ve 3 astsubay olmak üzere toplam 76 personelimin tutuklanması, yüzlerce personelimin ise muhtelif davalar kapsamında soruşturma ve kovuşturmaya tabi tutulması, görev kuvvetlerimizin görev etkinliğini olumsuz yönde etkilemektedir. Disiplin ve moral kaybından harbe hazırlığa kadar geniş bir yelpazede karşılaşılacak sonuçlara yönelik endişe ve kaygılarım ile bahse konu personelimin masumiyetine ilişkin mesnetli inancımı açık kalplilikle ve doğrudan ilgili tüm yasal platformlarda dile getirmiş olmama rağmen, gelinen durum, Deniz Kuvvetlerimiz’in kurumsal yapısını ve görev fonksiyonlarını derinden etkileyecek bir boyuta ulaşmıştır.

SON EMİR: CUMHURİYET’E SAHİP ÇIK
İstifa eden Deniz Kuvvetleri Komutanı Yiğit’in Bahriyelilere son emri ise “Atatürk Devrimleri ve Cumhuriyet’e sahip çıkın, kenetlenin” oldu.

Komutanınız olarak, Atatürk ilke ve devrimlerinin rehberliğinde, cumhuriyetin temel değerlerine, bugüne kadar olduğu gibi sahip çıkarak, emir komuta yapısı içinde daima birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile birbirinize kenetlenmenizi, Bahriyemiz’in bu zorlukların üstesinden gelip, daha da güçleneceğine olan güvenle; var gücünüzle çalışmanızı, son bir kez emrediyorum. Bahtınız açık, denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: