İki Abdullah Raporu

Pamuk Prenses masalı
Rapor, masal kitabı gibi. Pamuk Prensesler, Alice’ler, Dağların Kızı Heidiler, bütün iyi kalpliler mevcut. Bütün kurtlar kuzu postuna sarılmış.
Barışı özleyen herkese şerbet gibi gelmiştir.
Raporun anhasını minhasını, zokayı yuttuktan sonra, kalan sağlar anlayacak!

İki Abdullah çağının müjdesi
Raporu Cengiz Çandar kaleme almış. Ancak bu rapor, “İki Abdullah”ın raporu. Bu “İki Abdullah” isimlendirmesi, Cengiz Çandar’a ait. Kürt Açılımı’nı aylar öncesinden haber verirken, “çözümü” “İki Abdullah”ın getireceğini yazmıştı. Böylece Türkiye İki Abdullah çağına giriyordu.

İkibuçuk Abdullah Raporu olamamış
Raporun hazırlanması sırasında Abdullah Gül ile de görüşmüş Cengiz Çandar. Abdullah Öcalan’ın İmralı görüşmeleri ise, en birinci kaynak. “Partnerler” böyle belirlenmiş.
Görüşülen şahsiyetler arasında, Recep Tayyip Erdoğan’ın adı yok. Anlaşılan, Cengiz Çandar’ı kabul etmemiş. O da görüşse İkibuçuk Abdullah Raporu olurdu.

Raporun özeti: “Asker bertaraf edilmeli”
Rapor 103 sayfa, baştan sona okudum. Tek cümleyle özetlenebilir: Kürt sorununu çözmek için, asker bertaraf edilmelidir!
Raporun diliyle belirtecek olursak:
“Askeri, seçilmişlerin yönettiği ‘tek devlet’e tabi kılmamız gerekir.” (s.51-52 ve s.85-86)
Rapordaki, bütün bilgiler, bütün usavurma en sonunda bu amaca yöneliyor: Türk Ordusu ve milli güçler, Baykal dahil, bütünüyle etkisiz kılınmalıdır.
Raporun CIA’ya bağlı malûm strateji kuruluşları hazırlasa, ancak bu kadar okkalı yazabilirlerdi.

Amerika’nın keşfinden önce
Rapora bakarsanız, Amerika’nın keşfinden önce yazılmış dersiniz. ABD neredeyse hiç yok. Ortadoğu’da ABD işgali yok, ABD’nin projeleri de yok! İsrail’in ise, 101 sayfada adı bile geçmiyor. ABD’siz ve İsrail’siz bir Ortadoğu’da çözülüyor Kürt sorunu! Pamuk Prenseslerle!

Birinci Abdullah gizi sözleşmeli
Birinci Abdullah’ı biz ABD ile 2 Nisan 2003 günü yaptığı “2 sayfa 9 maddelik anlaşma”dan tanıyoruz. İtiraf kendisinin (Vatan, 24 Mayıs 2003). Gizli antlaşmanın özeti: Büyük İsrail. Böyle yazmıyor elbette, ama 9 maddenin 9’u da İsrail’i Fırat sınırına getirmek için.
Refah Partisi yöneticileri, Abdullah Gül için şöyle diyorlardı: Bizim ABD’deki adamımız mı, yoksa ABD’nin bizim içimizdeki adamı mı?
Devlet Bahçeli de, artık görmezden gelemiyor, Birinci Abdullah’ın misyonunu. “Çankaya Köşkü iflas etmiştir.” Saptaması önemli!
Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül hayranlığı ise, aldı başını gidiyor.

İkinci Abdullah açık sözlü
İkinci Abdullah, anlaşmaları gizli yapmıyor. Açık sözlü! Tayyip Erdoğan yönetimine 15 Ağustos 2009 günü İmralı’da verdiği “Yol Haritası”nda, uygulanan planı açığa vurmuş.
Abdullah Öcalan’ın bu “Yol Haritası”nın Eylem Planı bölümü, bizim bildiğimiz ilk kez Cengiz Çandar’ın İki Abdullah Raporu’nda yer alıyor (s.91 vd).

“ABD teşvik ve denetiminde”
Kurulan tezgâhı Öcalan bütün çıplaklığıyla Yol Haritası’na kaydetmiş:
“ABD ve AB’nin uyum yönünde teşvikleri, medya, sivil toplum, kamuoyunun büyük bölümü, Kürtlerin tamamının bu yönde eğilim göstermesi ilk defa demokratik çözüm planının uygulanabilirlik şansını artırmaktadır. (…)
“PKK, yasadışı konumdaki varlığını ABD, AB, BM, Irak Kürt Federe Yönetimi ve TC yetkililerinin içinde bulunduğu bir kurul denetiminde Türkiye sınırlarının dışına çıkarılabilecektir.” (s.93–94)
Kısacası, Yol Haritası’nın uygulanma şansı da, denetim ve güvencesi de, ABD, AB, BM ve Barzani-Talabani’ye bağlanıyor.
Irak, Afganistan ve Libya için yapılan yol haritalarının kopyası!

İsrail komşumuz oluyor!
Öyle bir “Yol Haritası” ki, ABD, AB, Abdullah Gül, Abdullah Öcalan, TÜSİAD, TESEV, “sivil toplum” dönekleri, Barzani, Talabani, cümbür cemaat tam kadro mevcut.
Türk Milleti, Türkiye yurtseverliği, Türk Ordusu bu haritada yok mu diyeceksiniz. Onlar da var. Abdullah Öcalan’ın diğer bir açık sözlülüğü de, her durumda, Türkiye’yi baş düşman almasıdır (örneğin s.80).
Pamuk prenseslerin Türkiye düşmanlığıyla getirecekleri “barışı” zihninizde canlandırabilirsiniz. “Demokratik çözüm” ise, Irak modeli! Başka deyişle: ABD Ordusuyla kuruluyor ve Talabani Cumhurbaşkanı! İsrail Fırat ırmağı boyunda komşumuz oluyor. “Üç İsrail” oluyoruz cümleten.

Kumda oynuyorlar!
İki Abdullah, Silivri ve Hasdal duvarlarına pek güvenmiyorlar.
O duvarlar, yıkılmak için yapılmıştır!
İki Abdullah, yol haritalarını kumun üzerine çizmişler.
ABD emperyalizmi, çizdiği haritaya gömülecektir!

Doğu Perinçek/Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: