16 Temmuz Gençlik Hareketi’ne Hataylılardan tepki

Suriye’de NATO müdahalesine zemin yaratmak amaçlı oynanan oyunların Türkiye’deki aktörlerine Hatay halkından büyük tepki.

AKP yandaşı Özgür-Der Gençliği, Kur’an Nesli Dergisi, Kurtuba Dergisi, İhtiyar Kafe, Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu gibi bazı dernekler tarafından oluşturulan 16 Temmuz Hareketi adlı bir organizasyon, Suriye’deki ABD ve AB emperyalistleri tarafından arkalanan Suriye karşıtı isyancılara destek vermek için Hatay’a gideceğini açıkladı. Organizayonu “Bir asır evvel aramıza çizilen ve zihinlerimize psikolojik barikatlar kuran sınırların bir önemi olmadığını dile getireceğiz” sözleriyle tanımlayan 16 Temmuzcuların bu sözleri AKP’nin BOP’u “Yeni Osmanlı” paketiyle halkımıza yutturmaya çalışma çabalarının bir parçası niteliğinde. 

Provokasyon eylemine ve eyleme destek yazısı yazan Yeni Şafak’tan Hakan Albayrak’a Hatay halkının tepkisi ilin en çok okunan yerel gazetelerinden Atayurt’un manşetine taşındı.

BU ORGAZİNASYON PROVOKASYON KOKUYOR

Suriye’nin Dera kentindeki direnişçilere sözde destek adı altında, tüm Türkiye’ye çağrıda bulunan Yeni Şafak Gazetesi yazarı Hakan Albayrak’ın girişimi provokasyon olarak nitelendirildi.

29 Haziran günü yazdığı yazısında, tüm Türkiye’ye çağrıda bulunarak, 16 Temmuz’da Hatay’da toplanmaya çağıran ve Suriye sınırına dayanılarak direnişçilere destek verilmesini isteyen Hakan Albayrak’ın bu girişimini, samimiyetten uzak bulan Hataylılar, bu girişimin tamamen provokasyon olduğunu ileri sürdüler.

Hakan Albayrak’ın çağrısının açıkça provokasyon niteliği taşıdığını kaydeden Hataylılar, ‘Hatay, hoşgörü ve barış kentidir. Bu tür provokasyonlarla kimse huzurunu bozamaz’ ifadesinde bulundular.

HATAY’DAKİ YETKİLİLER BU GİRİŞİMİ ENGELLESİN

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak’ın bu girişiminin Hatay’daki yetkililerce engellenmesi çağrısında bulunan vatandaşlar, “Sözde Suriye’deki direnişçilere destek adı altında Hatay karıştırılmak isteniyor. Hoşgörüsüyle, barışıyla dünyaya örnek olan Hatay ilinde bu tür kışkırtıcı organizasyonlara asla müsaade edilmemelidir. Hatay’daki yetkililerin bu organizasyona müdahale ederek, engellemelerini bekliyoruz.” isteminde bulundular.

HATAY’DA AJANLARIN CİRİT ATTIĞI BİR ORTAMDA BU ORGANİZASYON DOĞRU DEĞİL

Suriye’nin Dera kentindeki direnişçilere sözde destek adı altında yapılan çağrının, Hatay’da ajanların cirit attığı bir ortamda yapılmasının son derece provokasyona açık bir girişim olarak ısrarla altını çizen Hatay halkı, “Suriyeli direnişçilere yardım adı altında gelecek kimselerin arasına Allah korusun sızacak bir ajanın sıkacağı bir mermiyle nelerin olabileceğini kesinlikle düşünmek bile istemiyoruz. Dera kentindeki direnişçilere müdahale etmek veya bunlara destek vermek Türkiye’ye veya Hatay’a ne kazancı vardır? Bir başka ülkenin direnişçilerine müdahale etmek Hakan Albayrak ve çağrıda bulunduğu kimselere mi kalmış? Bunun için, Hatay’daki devlet yetkililerinin, asla buna müsaade etmemelerini bekliyoruz.” görüşünü yinelediler.

http://www.atayurtgazetesi.com.tr/manet/1011-bu-organizasyon-provokasyon-kokuyor.html

tgb.gen.tr

Provokasyon22

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: