SURİYE’YE DÖNÜŞLER

Suriye’de hayat normale dönüyor, Türkiye’den dönüşlerin sayısı da her gün artıyor. Günlerdir gündemden düşmeyen Suriye’nin Cisr eş-Şuğur kentine, Türkiye’deki mülteci kamplarında yaşayan 360 kişi geri döndü. Ülkenin çeşitli yerlerinde Esad’ın başlattığı ulusal diyalog girişimine destek gösterileri düzenleniyor. Suriye Haber Ajansı SANA, Türkiye’deki mülteci kamplarında kalan 360 Suriye vatandaşının daha Cisr Eş-şuğur kentine geri döndüğünü bildirdi. Ajansa konuşan market sahibi Fadi Malandi kentte alışverişin olağan şekilde sürdüğünü söyledi. Çanudiyeh köyüne geri dönen Adnan Madaniye adlı vatandaş ise Türkiye’deki kamplara silahlı muhaliflerin baskısı yüzünden kaçtıklarını belirtti.

Cisr eş-Şuğur kentine baskın düzenleyen silahlı gruplar 120 Suriye askerini öldürmüş ve kentte yaşayanların Türkiye’ye doğru göç etmesine yol açmıştı. Bu olayın ardında kentte kontrolü ele geçiren Suriye güvenlik güçleri kentin güvenliğini sağladı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Türkiye’den dönüşlerin hızla arttığını bildirdi.

İsrail devletinin çıkarları yönünde propaganda amaçlı haberleriyle bilinen Debkafile sitesi de Suriye Devlet Başkanı Esad’ın konumunu giderek güçlendirdiğine işaret etti ve Esad’ın yabancı gazetecilerin Şam’daki muhaliflerle röportaj yapmak için ülke içine girmesine izin verdiğini duyurdu.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: