LİBYA DİRENİYOR

NATO’nun saldırısı altındaki Libya, tıpkı geçmişte sömürgeciliğe direnen Ömer Muhtar gibi, emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine direnmeyi sürdürüyor. Oğul Kaddafi, “NATO olsun olmasın, muhalifleri bu savaşı kaybedeceğini” belirtti. Libyalı muhalifler, Afrika Birliği’nin hazırladığı çerçeve anlaşmasını, Muammer Kaddafi’nin iktidarda kalmasına olanak sağladığı gerekçesiyle reddetti.
Libyalı muhaliflerin sözcüsü Abdülhafız Ghoga, dünkü açıklamasında, ”Afrika Birliği’nin çerçeve anlaşmasını reddettik çünkü çerçeve anlaşma Kaddafi’nin, oğullarının ve yakın çevresinin gitmesini öngörmüyor. Oysa biz bu talebimizi birçok kez tekrarlamıştık” dedi.

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, “babasının içinde yer almadığı” bir çözümün imkansız olduğunu belirtti. Le Monde gazetesine konuşan oğul Kaddafi, “NATO olsun olmasın, muhaliflerin savaşı kaybedeceğini” savundu.

Kaddafi, Libya’da seçimler yapılarak sorunun çözülebileceğini dile getirirken, bu çözüme ket vuran güçler arasında Türkiye’yi de saydı. Oğul Kaddafi, “Bir geçiş hükümeti kurulur. Yeni bir Anayasa hazırlanır. Seçimler yapılır ve barış tesis edilir. Çocuklar okula döner, yolculuk yapmaya başlarız, denize girer yüzeriz, ticaret yaparız. Bu işi zorlaştıranlar NATO, Fransa, İngiltere, İtalya, Amerika, Türkiye ve Katar” dedi.

İran Kızılayı, Gıda, çadır, tıbbi malzemeler ve yaşamak için gerekli olan 40 ton malzemeyi Libya’ya gönderdi. İran, ambargo altındaki Libya’ya insani yardımları sürdüreceğini ilan etti.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: