Suriye Milli Öğrenci Birliği’nden TGB’ye Davet!

Suriye halkı emperyalizmin saldırılarına karşı birleşiyor. ABD emperyalizmi Afganistan, Irak, Libya ve diğer ezilen ülkelere yaptığı gibi Suriye’ye de diz çökertmek istiyor.  Büyük Ortadoğu Projesi’ni Müslüman ülkeleri bölerek uygulamaya çalışıyor.

Suriye halkı ise hiç beklenmeyen bir şekilde gücünü meydanlarda göstererek sürece cevap verdi. Milyonlarca Suriyeli her gün meydanlarda ABD’ye boyun eğmeyeceğini gösteriyor.

Suriye’de düzenlenen eylemlerin örgütleyicisi Suriye Milli Öğrenci Birliği tertipleri ve buna karşı verdikleri cevapları anlatmak için Türkiye Gençlik Birliği’ni 6-11 Temmuz 2011 tarihleri arasında Suriye’ye davet etti. Suriye Milli Öğrenci Birliği Suriye’nin en büyük gençlik örgütü. Birlik şu anda Suriye gençliğini emperyalizme karşı mücadele alanlarına sevk ediyor.

Suriye Milli Öğrenci Birliği’nin Başkanı Dr. Ammar Saati ve Dış İlişkiler Bürosu Başkanı Arsheed Sayasnch TGB Genel Merkezine gönderdikleri davet mektubunda “Suriye’nin Vatansever ve Milli duruşunun bastırılmasının ve Suriye toplumunun yapısının yok edilmesinin hedeflendiği harici komplolara tanık olunduğu şu zamanda Suriye ve Türkiye Halkları’nın dostluk ilişkileri kurmanın önemi ve gençliğin birleşerek ses vermesi gerektiği üzerinde duruluyor.

Suriye Milli Öğrenci Birliği’nin internet adresi; www.nuss.sy

TGB Genel Merkezi, Suriye Milli Öğrenci Birliği’nin daveti üzerine çalışmalara başladı. Gençliğin emperyalizme karşı birleştiğini göstermek için çok sayıda üniversiteden özellikle topluluk başkanlarının katılımıyla Suriye ziyareti gerçekleşecek.

Türkiye Gençlik Birliği 16-19 Ocak 2009 tarihleri arasında Gazze’nin, İsrail tarafından bombalandığı sırada Beyrut’a giderek Uluslararası Gençlik Konferansına katılmıştı. Libya’ya düzenlenen NATO saldırısı sırasında da Libya’ya giderek emperyalizme karşı kardeş Libya halkının direnişinin yanında olduğumuz mesajı verilmişti.

tgb.gen.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: