ENGİN ALAN İLK KEZ KONUŞTU

MHP’den milletvekili seçilen Emekli Korgeneral Engin Alan, “Abdullah Öcalan serbest bırakılana kadar kendilerinin de tahliye edilmeyeceği” şeklinde bir kanaat oluştuğunu söyledi. Alan, “Balyoz’dan yargılanan hiç kimse, Apo’nun da yararlanacağı bir düzenlemeyle tahliye olmak istemez. Bunu herkes bilsin” dedi. MHP’den milletvekili seçildiği halde tahliye edilmeyen, Balyoz tutuklusu Emekli Korgeneral Engin Alan cezaevinden ilk kez konuştu. Alan, “tahliye olmak için milletvekili oldular” eleştirisine yanıt verdi.

”Milletvekili seçilerek halen yargılandığım Balyoz Davası’nda kurtulurum, tutuksuz yargılanırım diye beklentim asla olmadı. Buradaki tutuklu bütün arkadaşlarım hepsi birer Engin Alan. Ben kendimin değil, bütün arkadaşlarımın tahliyesini istiyorum. Yargılanalım gerçekler ortaya çıksın diye en çok çabayı biz davanın sanıkları gösteriyor. Nelerle karşı karşıya olduğumu herkesin öğrenmesi gerekiyor.”

Sözcü Gazetesi’ne konuşan Emekli Korgeneral Alan; “Ergenekon ve Balyoz tutuklularının, Abdullah Öcalan’ın da faydalanacağı bir “af”la tahliye edileceği kanaatinin oluştuğunu” söyledi. Alan, böyle bir uyuglamadan yararlanmayı reddettiğini açıkladı.

”Cezaevinde genel bir kanaat oluştu. Teröristbaşı eve çıkarılana kadar bizlerin de bırakılmayacağını düşünüyoruz. Bu şekilde tahliye edilmeyi de Balyoz davasından yargılananların istemeyeceğini de herkes bilsin. Biz mahkemede yargılanmak istiyoruz.”

Alan; tahliye edilerek meclise gitmesi halinde de Silivri ve Hasdal’daki yurtseverlerin hakkını arayacak.

”Tahiye edilmem halinde her duruşmada buradaki arkadaşlarımla birlikte olacağım. Hastal ve Sivilri’deki arkadaşlarımın durumunu her gün, her fırsatta TBMM’de dile getireceğim. Silivri ve Hasdal cezaevlerinde neler olup bittiğini ancak burada yatan insanlar en iyi bir biçimde anlatabilir. Buradaki durumunu da kamuoyuna anlatacak olan da milletvekili seçilenlerdir.”

Ulusal Kanal

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: