Soros destekli antiemperyalist(!)

Mevzu bahis, Ertuğrul Kürkçü olunca, e bir de Pazar ya, herhalde “gülmece” niyetine koydular dedim aşağıdaki başlığı: “68 kuşağının son temsilcisi artık bir milletvekili…”
Yok artık! Dolmabahçe’de “Amerikan sömürgeciliğinin bekçisi 6. Filo Defol” pankartı açan zihniyeti temsil etmek… İdamla yargılandığı mahkeme salonunda “101 tane ABD üssünün bulunduğu ülkede bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür” diyen Deniz Gezmiş’e vekalet etmek… Kala kala, servetini, her zihni bir Amerikan üssüne dönüştürmek projesine adayan Yahudi asıllı Amerikalı sivil darbe mimarı “George Soros’un Türkiye destekçileri” listesinin demirbaşlarından “bianet”in “proje koordinatörü” Kürkçü’ye mi kaldı?
68’li olsam kafama sıkar giderim!
Kürkçü’nün 68’liliği “Dev-Genç Genel Başkanı” olduğu yıllardan geliyor Akşam’da bu konuyu tam sayfa işleyen Gürkan Hacır’a göre. “Kızıldere’den kurtulan tek devrimci” vurgusunu da ihmal etmemiş. Lakin ihmal ettiği bir “ayrıntı” var: “Kürkçü kurtulmuş da nasıl kurtulmuş?”
Neden “dava arkadaşları” bunca yıl sonra bile yenememişler, doğumu o “kurtuluş hikayesi”nden hemen sonraya denk gelen şüphe canavarını? Kürkçü’nün Kızıldere’de kendini “saman altı” edişiyle alakalı ortada öylece duran “acaba” sorusu “sümen altı” edilerek yazılabilir mi 68’in hikayesi?

***

Filistin’deki gerilla kamplarında İsrail bombardımanlarından mucizevi biçimde kurtulan Cengiz Çandar’a… Kızıldere’de çatışmadan sapasağlam çıkan Kürkçü’ye bakınca, “bizim 68”in içine bir hayli “süpermen” sızmış olmalı…
Filistin’den kurtulduktan sonra Amerikan bursuna layık görülen Çandar gibi, Kızıldere’den kurtulan Kürkçü de, başında bulunduğu bianet’e layık görülen yüzbinlerce avroluk fon ile ikinci baharını yaşadı geçtiğimiz senelerde! Kapitalist Amerikan sermayesi ile işbirliği halindeki Ertuğrul Kürkçü’ye “sosyalist” ve dahi 68’li diyen arkadaşa soruyorum: Bu hesaba göre Cengiz Çandar da 68’li mi!

***

Kürkçü’lü Meclis’in neye benzeyeceğini tarif ederken referans gösterilen 1965’in TİP’li TBMM’sinde öne çıkan isimlerden Çetin Altan’ın bugün “sapına kadar liberal” bir duruşa sahip olması da kaderin bir cilvesi olmalı!
Şu ifadeye bayıldım: “Ertuğrul Kürkçü o koridorlarda bu kez anti-emperyalizm şiarıyla İngilizleri beraber kaçırdıkları arkadaşı Ömer Ayna’nın yeğeni Emine Ayna’yla -İngilizlerin ses çıkartmadığı- bir özgürlük hareketine öncülük etmeye hazırlanıyor!”
Sözüm ona güzelleme niyetine yazılmış bu satırlar “itiraf” değil de ne Allah aşkına…

***

Herşey bir yana da “Türk 68’i”ni temsil iddiasındaki biri, milletvekili yeminindeki “Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma… “vurgusuna “ırkçı” deyip itiraz edebilir mi?
Diyeceksiniz ki “Ama Kürkçü o haberleri yalanladı”.
Evet Kürkçü BDP içinde bir yemin krizi yaşandığı haberlerini yalanladı ama yemin metnine dair ne dedi bilen var mı?
“Tabii ki tartışmalı!”
Bu kafa, Samsun Ankara hattında “Tam bağımsız
Türkiye için Mustafa Kemal yürüyüşü” yapanların hatırasını yaşatabilir mi?
Ertuğrul Kürkçü; Mesela AB’nin koyduğu kotalara rağmen pancar için, fındık için yürüyebilir mi? Mensup olduğunu iddia ettiği ideolojinin mensuplarının yaptığı gibi Atatürk heykellerinin başında nöbete durabilir mi? Seçildiği blok BM’nin Türkiye’ye müdalahe vizesini çıkarmaya çalışırken o kalkıp da “NATO’ya Hayır” diyebilir mi? Sokak eylemlerinde, geldiğini iddia ettiği geleneğin yaptığı gibi elinde sadece elinde Türk bayrağı taşıyabilir mi? Bizim sokaktaki bakkal amca olsa şimdi şöyle derdi: Yemişim böyle 68’liliği!

Selcan Taşçı

Yeniçağ

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: