‘Usta’ işi altgeçit Gökçek’in eseri çıktı

Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yazılı açıklamasında, “2011 yılında başkent Ankara ‘usta işi’ altyapılarıyla yine sınıfta kaldı” denildi.

ALT GEÇİT DEREYE DÖNDÜ

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Nevzat Aysan “Belediye, kendisine açılacak davalara takılmamak amacıyla kısa sürede altgeçit ve üstgeçit yapma konusunda kendini aşma hassasiyetini inşaat aşamasında da gösterebilseydi de, bugünkü manzarayla karşı karşıya kalmasaydı” diye konuştu. Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin ise “Kentin altyapısını yapmazsanız ve kentlinin gözünü boyamaya kalkarsanız ilk yağışta o boyalar dökülür” dedi.

MİMARI GÖKÇEK

Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şubesi Başkanı Orhan Sarıaltun, önceki gün 20 dakikalık sağanak sonucunda sulara gömülen 70 Gün Altgeçidi’nin dere yatağı üzerine kurulduğu bilgisini verdi. Sarıaltun, “Çiğdem Mahallesi’nden gelen akarsuların birleştiği yerdir orası. Orada bir katlı kavşak yapılmaz. Yağış bahane değil. Aceleye gelmiş, 70 günde altyapısı yapılamamış” dedi. Çetin Emeç Bulvarı üzerinde bulunan 70 Gün Altgeçidi, 2002 yılında Ankara Anakent Belediyesi’nin yüzde 99 hisseli şirketi Metropol İmar AŞ tarafından 70 günde yapıldı. Ankara Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’daki alt-üst geçitlerin mimari şemasını kendisinin çizdiğini söylemişti. “Altyapı eksikliği” eleştirilerine de “Yukarıdan bir afat geliyor. 20-30 saniyede dolan bir altgeçidi hangi teknoloji ile boşaltırsınız siz” demişti.

focushaber.com

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: