Anketlerde Hasan Atilla Uğur’un oyu % 7,3

Cumhuriyet Güç Birliği’nin Antalya Bağımsız Adayı Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un 13. seçim bürosu 100.yıl’ da açıldı. Açılışta Güç Birliği’ni oluşturan kurumların temsilcileri, İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey ile İP Antalya İl Yöneticileri, Albayın silah arkadaşları ve çok sayıda Güç Birliği gönüllüsü hazır bulundu.
Açılışta konuşan İP Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey, Antalya Bağımsız Adayı Hasan Atilla Uğur’u Antalyalı yurttaşların çok iyi tanıdığını fakat mafya gladyo tarikat rejiminin medyayı kullanarak milletin hafızasını sildiğini vurguladı ve “Hasan Atilla Uğur’u Antalyalılara hatırlatmamız ve kim olduğunu beyinlerimize kazımamız lazım. Antalya’mıza Hasan Atilla Uğur yakışır. İzmir’ imize Doğu Perinçek yakışır. İstanbul’umuza Çetin Doğan yakışır” diye konuştu.
( “Hasan Atilla Uğur deyince Beş dakika duracaksınız. O herhangi bir asker her hangi bir komutan değil. Hasan Atilla Uğur vatanının birliğine dirliğine, ülkesinin bağımsızlığına, milletinin bölünmezliğine canını ortaya koyarak feda eden bir insandır. Hasan Atilla Uğur’u Antalyalılar çok iyi tanıyor. Ancak sekiz yıldır faaliyette olan Mafya- Gladyo- Tarikat üçgeni beyaz camlar arcılığıyla milletimizin hafızasını yok ediyor. Psikolojik savaş yalanlarıyla milletimiz aldatılıyor ve sersemletiliyor. O yüzden Hasan Atilla Uğur’u Antalyalılara hatırlatmamız ve yeniden kim olduğunu beyinlerimize kazımamız lazım. Antalya’mıza Hasan Atilla Uğur yakışır. İzmir’ imize Doğu Perinçek yakışır. İstanbul’umuza Çetin Doğan yakışır. Hasan Atilla Uğur 13 Haziran günü TBMM’ne gidecektir”)
Özbey, Cumhuriyet Güç Birliği Adaylarının, Sivas Kongresi’ne katılan ve Meclis-i Mebusun basılmasıyla Osmanlı Saltanatından umut beklemeyip, 23 Nisan’da Ankara’da toplanan milletvekillerinin tarihsel görevleri gibi gözlerini kırpmadan kendilerini bu göreve atadıklarını kaydetti.
Türkiye’nin üzerine bir korku imparatorluğu kurulduğunu, Silivri ve Hasdal’da bir korku imparatorluğu kurulduğunu kaydeden Özbey, Silivri ve Hasdal zindanlarının mahkumlarının Hasan Atilla Uğurlar olmadığını, Türk Milleti olduğunu kaydetti. Cumhuriyet Güç Birliği gönüllülerinin biricik görevinin korku imparatorluğunu Silivri’den ve Hasdal’dan yıkmak olduğunu söyledi ve şöyle konuştu”13 haziran günü Hasan Atilla Uğurları, Çetin Doğanları, Doğu Perinçekleri, Tuncay Özkanları, Mustafa Balbayları, Deniz Yıldırımları özgürlüklerine kavuşturacağız ancak özgürlüklerine kavuşacak bu arkadaşlar değil, o Silivri ve Hasdalın duvarlarının yıkılmasıyla milletimiz özgürleşecek Türk Ordusu özgürleşecek.”

Özbey’in konuşmasının ardından Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un eşi Pakize Uğur, albayın Silivri’den yazdığı ve eline yeni ulaşan mektubu okudu. Albay Antalyalılara şöyle sesleniyor
(Sevgili Antalyalılar, Hasan Atilla Uğur 28 yıl vatanına, ülkesine hizmet ettikten sonra emperyalizmin ve hainlerin tutsağı olarak Silivri’de esir tutulmaktadır. Yıkın bu yalan dünyanın duvarlarını! Bir kez daha gösterin gücünüzü. Kahraman Antalya halkı sandığa gidin oyunuzu Hasan Atilla Uğur’a verin. Bitirin Cumhuriyet’in tutsaklığını. Türkiye’nin kaderini değiştirin.)

Albay Uğur’un Türkiye Gençlik Birliği’ne de bir mektubu vardı. Onu da TGB Antalya İl Başkanı Murathan Demirkıran okudu.
(Sevgili Gençler, Antalya’mızda sizin kararlılıkla el attığınız bir konuda başarısızlık mümkün değildir. Bu yüzden Cumhuriyet Güç Birliği Adayı bir ağabeyiniz olarak sizlerden beklentim büyüktür. Beni Mustafa Kemal’in meclisine siz taşıyacaksınız. Ulaşabildiğiniz her yere kadar ulaşınız. Beni ve fikirlerimizi anlatınız. Özellikle öğrenci kardeşlerimizin verecekleri her oyun Atatürk Cumhuriyeti’nin geleceğini belirleyeceğini izah ediniz. Türkiye’nin karanlıktan kurtulması için vereceğimiz mücadelenin garantisinin geçmişim olduğunu anlatınız. İlk işimin YGS’ nin hesabını sormak olacağını anlatınız. Arkadaşlar, meclisteki yeminden sonra ki ilk genel kurulda bütün meclise ve Türkiye’ye TGB’ yi ve sizleri anlatacağım. Atatürk gençliği ve ideallerinin sizinle tekrar hayat bulduğunu haykıracağım. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.)

Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği açılış kokteylle devam etti.

Bizde açılışta hazır bulunan Albayın silah arkadaşı Mehmet Çetin ve 94-95 yılında Mardin’de Binbaşı olarak görev yaparken köyün koruculuğunu yapan Abdullah Korga’ ya mikrofon uzattık.
(Mehmet Çetin (silah arkadaşı) ”Cumhuriyet Güç Birliği’nin gönüllü üyesiyim. Ülkenin bu olağanüstü koşullarda bir vatan ferdi olarak yarın sorumluluk mevkilerine gelecek olan gençlerimize ve torunlarımıza bu ülkeyi daha emin ellere teslim etmek için vicdani sorumlulukla bu işe katıldım. Albayın silah arkadaşım olması ve yıllarca terörle kahramanca mücadele etmesi, bugünde Silivri esir kampında bu mücadeleyi sürdürmesi. Silahlı kuvvetlere ve ülkeye yönelik dönüştürme projesine dur demek için buradayım. Bütün vatan sevdalılarını bu ülkenin her taşında emeği olan gönlü olan insanları bu mücadeleye çağırıyorum. Ya özgürce yaşamak ya şereflice yaşamak yada şerefsizce ölmek seçim sizin.”)
(Abdullah Korga (korucu) “ Ben Mardin Kızıltepe’de 1994, 1995 yıllarında Hasan Atilla Uğur albayımla görev yaptım. O zaman kendisine güvendim ve halada güvenim devam ediyor. Ölünceye kadarda arkasındayım. Silivri cezaevinden de çıkaracağız kimsenin şüphesi olmasın.”)

Reklamlar

One Response to Anketlerde Hasan Atilla Uğur’un oyu % 7,3

  1. İnşallah büyük şehirlerdeki adaylarımız meclise girer.Dualarımız onlarla!!

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: