“İMAMIN ORDUSU” İNTERNETE DÜŞTÜ

Ahmet Şık’ın her tarafta sildirilen “İmamın Ordusu” kitabı olduğu iddia edilen taslak internete düştü. Focushaber sitesinin verdiği habere göre kitap Mavioğlu’nun anlatımlarıyla birebir örtüşüyor.

İşte o haber;

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık’ın Gülen Cemaati’nin emniyet teşkilatı içindeki kadralaşması iddialarını kaleme aldığı “İmamın Ordusu” kitabın internette yayınlandı.
’İmamın Ordusu’nda neler var?

BİR SİTE 11 NİSAN’DA YAYINLAYACAĞIZ DEMİŞTİ

İmamın Ordusu kitabını yayınlayacağı iddia edilen İthaki Yayınevi ve Radikal gazetelerine polis baskını yapılarak kitabın taslağının imha edilmesi üzerine http://www.imaminordusu.com adlı bir internet sitesi 11 Nisan’da kitabı internette yayınlayacaklarını duyurmuştu.
Ancak bugün kimliği belli olmayan bir kullanıcı, kitabı “PDF” dosyası olarak internete koydu. Tam 298 sayfalık kitap, taslağı daha önce okutyan Ertuğrul Mavioğlu ve Aydın Engin’in bahsettikleri içerikle birebir örtüşüyor.
İmamın Ordusunu internette yayınlayan kişi, kitabın başına şöyle bir önssöz de düşmüş:

Ahmet Şık’ın yazdığı ve çalışma başlığı “İmamın Ordusu” olan kitabı şu anda “Dokunan Yanar” başlığıyla ekranlarımızda…

Kitabın sahte kopyalarının elektronik ortamlarda dolaştığı şu günlerde, okurların “kitabın aslı”nı okuma olanağının sağlanmasını demokratik bir görev, düşünce özgürlüğünün savunulması yönünde bir katkı olduğu inancındayız. Kitabı internet ortamında yaymamızın tek nedeni ve amacı bundan ibarettir…

AYDIN ENGİN DOĞRULADI

Kitabın taslağını polis tarafından el konulmadan önce okuyan Aydın Engin, internette paylaşılan kopyayı inceledi. Ve kopyanın gerçek olduğunu nvtmsnbc’ye açıkladı. Engin, ‘Dokunan Yanar’ başlığıyla yayınlanan dökümanla ilgili şu açıklamayı yaptı: ”Bugün bana bir mail yollandı. Ahmet Şık’ın kitabının orijinalinin kendilerine İsveçli aktivistlerce iletildiğini belirtiyorlar ve benden gerçekten kitabın orijinali olup olmadığını soruyorlar. Baktım tümüyle orijinal”

NASIL YAYILDI

Taslak, ilk olarak Google’ın servisi “Google Docs” aracılığıyla paylaşıldı. Ancak dakikalar içerisinde dosyanın word ve .pdf uzantılı versiyonları pek çok site üzerinden yayıldı. Daha sonra twitter ve paylaşım sitelerinde birçok link verildi.

kitabın yayıldığı birçok link ulaşılamaz hale geldi.


Odatv.com

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: