Kahramanları Güçbirliğine Çağırıyoruz!

Güçbirliği’nin başarı koşullarını tartışmaya devam ediyoruz.
Yeni kargaşalara ihtiyaç yok!
Güçbirliği, AKP’yi iktidardan indirmede ve Milli Hükümet’in kurulmasında anahtar olduğuna göre, tutarlı ve disiplinli olmak zorundadır.
Güçbirliği, tutarsız güçleri bir araya getiren bir oy torbası değildir. Tutarsız bir birliktelik, birleşen partilerin oylarını bile alamaz. Oylar tapulu değildir. Hele bizim partilerimizin seçmeni, akıllıdır ve tutarsız birlikteliklerin peşinden gitmez.
Bununla bağlantılı olarak Güçbirliği, disiplinli olmak zorundadır. Her ağızdan bir sesin çıktığı, birbiriyle çelişen, başı sonu belli olmayan, CHP benzeri kargaşa içinde bir birliktelik niçin oy alsın? Seçmen, akılsız mı, CHP’nin yanına ikinci bir kargaşalık eklesin. Kaldı ki Güçbirliği’nin AKP’yi yıkma ve hükümete katılma iddiası, yüksek düzeyde bir disiplin gerektirir. O nedenle Güçbirliği’nin karar ve yürütme organlarının oluşturulması çok, çok önemlidir.
Burada özgür tartışma ve kararı aldıktan sonra disiplinle uygulama şarttır. Buna uymayacak olanlar, en başından dışarıda bırakılmalıdır. Güçbirliği’nin başarı sırrı, bileşenlerin çokluğunda değil, programda, tutarlılıkta ve disiplindedir.
Güçbirliği’nin Lideri
Güçbirliği, öndersiz olmaz. Güçlü ve etkili bir lider, Güçbirliği’nin başarı koşullarının en önde gelenleri arasındadır.
Güçbirliği’nin lideri, birleşen partilerden birinin genel başkanı olmamalıdır. Kanımca Güçbirliği’nin bileşenleri içinde ÖNCÜLER dediğimiz grup çok önemlidir. Türkiye, 2007 yılından beri bir ölüm-kalım savaşına girdi. Bu savaşta ortaya çıkan kahramanlar var. Onların adlarını buraya yazmıyorum. Ancak birikimleriyle, cesaretleriyle, boyun eğmeyen tutumlarıyla ve önderlik ettikleri kitleleriyle hepimizin güvenini kazandılar. Onlar, geleceğin Türkiyesinin kurucuları arasındadırlar.
Kahramanlarımızın önderlik birikimi
AKP’nin emek düşmanı uygulamalarına isyan eden işçi önderleri, AKP despotluğuna karşı halkın hukukunu ve adaleti savunan çağdaş yargıç ve savcı kuruluşlarının önderleri, yurtsever gençlik hareketinin önderleri ve diğer kahramanlarımız kendilerini topluma sevdirmiş ve kabul ettirmişlerdir. Bu insanlarımızın emek ve meslek hareketindeki tecrübeleri, artık kamunun önderlik yeteneğidir. Siyasal hayatımızı mafyadan, itiş-kakışlardan, uçkur gevezeliklerinden, düzeysiz atışmalardan ve Karagöz – Hacivat kavgalarından arındıracak birikim, bu kahramanlarımızdadır.
Emeği, vatanı ve namusu savunan siyasal partilerimizin önderlik birimi de kuşkusuz çok değerli. Tanıdığım için örneği oradan vereceğim. İşçi Partisi’nin kadro birikimi, Türkiye’nin hazinesidir. Bu birikimin ve diğer siyasal partilerimizin değerli kadrolarının, son dönem halk hareketlerinin önderlik birikimiyle kaynaşması, Türiye’nin tek çaresidir ve kurtuluşu getirecektir. Yan yana gelme değil, kaynaşma!
Güçbirliği liderinin de bu kahramanlar arasından seçilmesi, varolan tabloda şart olarak gözüküyor.
Güçbirliği liderinin çağdaş Türkiye’yi temsil etmesi, aynı zamanda bir program ilanı olacaktır.
İşte Türkiye’yi kurtaracak kadro
Güçbirliği diğer partilerden farklı olarak, aday listelerinde sendikaların seçtiği emekçi önderlerine, kadın önderlere ve gençlik örgütünün seçtiği gençlik önderlerine ön sıralarda yer vermelidir. İşte bu yeni kuşak önderler, Emek ve Cumhuriyet önderliğini meclise taşıyacaktır. Meclis’te halk devrimi böyle başlayabilir. Meclisi yeniden Millet Meclisi yapma hareketinin örgütü, Güçbirliği olacaktır. O nedenle Güçbirliği’nin aday listeleri, parti ve gruplar arasında bir rant paylaşımı ve pazarlık konusu değil, millete sunulacak halk önderleri kadrosunun özenle seçilmesidir. Listelere bakanlar, “İşte Türkiye’yi kurtaracak kadro” demelidir.
Son söz onlara
Bu açıdan Güçbirliği’ne katılan öncülerin tarihsel rolünün vurgulanması gerekir. Bu öncülerimiz, Güçbirliği’ne halk hareketinin kararlılık, fedakarlık, bağlılık, vefa ve erdemlerini taşıyacaklardır. Öncüler, aday listelerinin belirlenmesinde de etkin olmalıdırlar. Hatta anlaşmazlıkları çözecek son söz onların olmalıdır. Onlara güvenmeliyiz.
İşte o zaman Güçbirliği Halkın Güçbirliği olur ve başarı da kesindir.
Güçbirliği’nin yol göstericisi = Başarı
Özetlersek, Güçbirliği başarıya kilitlenmelidir.
Grup çıkarının yerine başarının gereği konursa, hedefe varılır ve Türkiye’nin ufku açılır.
Güçbirliği, başarı hedefine hizmet eden her şeyi kucaklamalı, ortak başarıya zarar veren her şeyi dışlamalıdır.
Zor, diyenler olabilir.
Biz, zor işler için varız.
Kahramanlar öne çıksın!
Kahramanları Güçbirliği’ne çağırıyoruz.

Doğu Perinçek

Aydınlık

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: