İP, ULUSAL KANAL VE AYDINLIK BASKININDA 4. YILA GİRİLDİ

Ergenekon tertibi kapsamında İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık dergisine düzenlenen operasyonlar üçüncü yılını doldurdu. Bütün iddialar çürütüldü, düzmece belgeler ortaya çıkarıldı, yalan haberler mahkemeler tarafından cezalara çarptırıldı. İşçi Partisi Genel Merkezi’nde yapılan aramanın kanunsuz olduğu ortaya çıktı. Ancak 21 Mart’ta gözaltına alınan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve mücadele arkadaşları tam 3 yıldır cezaevinde.

İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık dergisine operasyon üç yıl önce, 21 Mart 2008’de yapılmıştı. Yüzlerce polis sabahın erken saatlerinde; İşçi Partisi Genel Merkezi, İstanbul ve İzmir il binaları, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi bürolarına baskın düzenledi.

Tertip kapsamında, Doğu Perinçek, İlhan Selçuk, Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Ferit İlsever, Serhan Bolluk, Adnan Akfırat, İbrahim Benli’nin de aralarında olduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Doğu Perinçek, Ergenekon tertibiyle gözaltına alındığı 21 Mart 2008 tarihinde Fatih Adliyesi’nin önünden Türkiye’ye böyle seslenmişti.  Aradan, tam üç yıl geçti. Bu süreçte Perinçek’in dedikleri bir bir çıktı. “Hukuka bırakalım”, “yargı çözer” gibi değerlendirmeler yapan bazı isimler, daha sonraki Ergenekon dalgalarında hedef durumuna geldi.

Tertip kapsamında yandaş medyada yapılan yalan haberler, mahkemelerce cezalandırıldı.

Düzmece belgeler, uydurma mülakatlar, iddianamede bile yer almayan iftiralar; teker teker çürütüldü ve tarihin çöp sepetine atıldı. Davada aydınlatılmayan, çürütülmeyen tek bir yalan kalmadı. Aramanın kanunsuz yapıldığı kanıtlandı. Aramadaki polisler yargılanıyor. İşçi Partisinden çıktığı iddia edilen 4 CD’nin, sonradan torbalara sokuşturulduğu belgelendi.

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, Genel Sekreteri Avukat Nusret Senem ve Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek… Tutuklulukları için hiçbir dayananak kalmamasına rağmen üç yıldır tutsaklar.

Ulusal Kanal

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: